صادرات کیوی از فردا بلامانع است

مدیر کل دفتر هماهنگی توسعه صادرات محصولات کشاورزی و صنایع تبدیلی گفت: صادرات محصول کیوی از فردا ( شانزدهم مهر ) ​مجددا امکان‌پذیر می‌شود.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۵ مهر ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از صدا و سیما، محمود بازاری افزود: با عنایت به تصمیمات جلسه مورخ ۱۳۹۷/۰۶/۲۲ میز ملی صادرات مرکبات و کیوی در استان مازندران با حضور رئیس کل وقت سازمان توسعه تجارت ایران، سازمان‌ها و ارگان‌های ذیربط، تشکل‌ها و اتحادیه‌های صادراتی و جمعی از صادرکنندگان کیوی، با هدف جلوگیری از عرضه محصول غیر استاندارد به لحاظ کیفی به ویژه دستیابی به حد مطلوب قند کیوی (حداقل بریکس ۶.۲) در بازار‌های هدف، صادرات ارقام مختلف کیوی از تاریخ ۱۵ تیر تا ۱۵ مهر هر سال طی ابلاغیه شماره ۳۰۴۷۵/۱۰۰/۹۷ مورخ ۹۷/۰۶/۲۶ از همه گمرکات خروجی کشور ممنوع اعلام شد.
وی گفت : این تصمیم به واسطه رعایت شاخص‌های کیفی محصول کیوی و صیانت از نشان تجاری (برند) این محصول ایرانی از لحاظ کیفیت در بازار‌های هدف اتخاذ شده است.
بازاری تاکید کرد: البته با توجه به ظرفیت تقاضای بازار‌های اطراف کشورمان، امکان صادرات بیش از ارقام فعلی وجود دارد که نیازمند برنامه ریزی هدفمند صادرکنندگان برای حضور پایدار در بازار‌ها در قالب قرارداد‌های بلند مدت و ارسال مستمر محصول است.
گفتنی است، در سال ۱۳۹۷، محصول کیوی به ارزش ۹۶ میلیون دلار به بازار‌های هدف صادر شده است و مهمترین بازار‌های صادراتی این محصول در حال حاضر به ترتیب روسیه، عراق، هندوستان، امارات متحده عربی و افغانستان است.

پاسخ دادن