صبر کنید، طلا هنوز افت خود را تمام نکرده!

به نظر می رسد فدرال رزرو در نشست ماه ژوئن نرخ بهره بانک در امریکا را افزایش دهد که این موضوع به علاوه روند شاخص دلار عامل فشار بر طلا خواهند شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۸ اردیبهشت ۹۷

به نظر می رسد فدرال رزرو در نشست ماه ژوئن نرخ بهره بانک در امریکا را افزایش دهد که این موضوع به علاوه روند شاخص دلار عامل فشار بر طلا خواهند شد.

فیلیپ، استریبل، تحلیلگر ارشد در RJO بانک اعتقاد دارد که فدرال رزرو حتما در نشست آینده نرخ بهره را افزایش خواهد داد و استراتژیست های با سابقه در بازار توجیه فدرال رزرو برای افزایش نرخ بهره در حالیکه هنوز نرخ تورم به سطح مورد نیاز نرسیده ، وضعیت سلامت اقتصاد امریکا و میزان پایین بیکاران در این کشور خواهد بود.

افت درخواست گنندگان بیکاری در امریکا به رقم ۳٫۹ درصد که کمترین میزان در ۱۸ سال گذشته بوده از افزایش نرخ بهره حمایت خواهد کرد و بر قیمت ظلا فشار وارد می کند.

علی رقم جهش اواخر هفته گذشته قیمت طلا تحت تاثیر تصمیم کمیته بازار فدرال برای عدم تغییر نرخ بهره ، استریبل باور دارد که زمان سختی برای افزایش قیمت پیش روی طلا خواهد بود که عامل اصلی روند حرکت شاخص دلار است.

اتریبل ادامه داد فشار دلار بر قیمت طلا بسیار سنگین شده و از بازه کوتاه نوسان خود فاصله گرفته و در حال ثبت رکورد های بالا است که چشم انداز رسیدن دلار به ۹۵ واحد هم تقویت شده که در صورت رسیدن شا خص دلار به بالاتیرین سطح نوامبر قیمت طلا قاعدتا در سطح ۱۲۷۵ دلاری قرارا خواهد گرفت .

استریبل سقوط طلا به زیر ۱۳۰۰ دلار را برای سرمایه گذران نگران کننده اعلام کرد ،هر چند افت به این قیمت حمایت ورود خریداران برای استفاده از قیمت پایین را همراه خواهد داشت.

البته موسسه کاپیتال اکونومیکس در تازه ترین گزارش خود پیش بینی کرده است که حمایت افزایش تقاضا در بازارهای نوظهور توانایی رساندن قیمت طلا در سال ۲۰۲۰ به بیش از ۱۴۰۰ دلار را دارد.

پاسخ دادن