صرافان نیازهای ارزی جدید خود را اعلام کنند

اقتصاد برتر

 رئیس‌کل بانک مرکزی در مکاتبه‌ای با رئیس شورایعالی کانون صرافان ایران خواستار اعلام نیازهای جدید ارزی متقاضیان واقعی به بانک مرکزی شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۷ آذر ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بانک مرکزی، پس از بازدید روز گذشته رییس کل بانک مرکزی از صرافی‌های میدان فردوسی و تاکید وی بر آمادگی بانک مرکزی برای رفع مشکلات احتمالی مرتبط با فروش ارز و تامین نیازهای ارزی مردم، بانک مرکزی در مکاتبه‌ای مراتب را به رییس شورای عالی کانون صرافان ایران اعلام کرد.

علی صالح‌آبادی در این نامه نوشت: برای پاسخ به نیاز واقعی متقاضیان ارز، خواهشمند است هر چه سریع‌تر با اخذ نظر شرکت‌های صرافی درباره مسایل و مشکلات احتمالی مرتبط با فرآیند فروش ارز در سرفصل‌های مصارف خدماتی اعلامی، مراتب به همراه نیازهای جدید ارزی به درخواست متقاضیان واقعی مورد تایید آن کانون برای این بانک ارسال شود تا موضوع بررسی و اقدام‌های مقتضی انجام شود.

روز گذشته رئیس‌کل بانک مرکزی در بازدید از میدان فردوسی ضمن گفت‌وگو با صرافان و مردم، در جریان روند بازار قرار گرفت و اعلام کرد که عرضه ارز در بازار متشکل ارزی بیش از نیاز بازار است و به‌زودی دسترسی متقاضیان به ارز نیز تسهیل می‌شود.

پاسخ دادن