صربستان واردات گاز ارزان از روسیه را شروع کرد

رئیس جمهوری صربستان بخشی از خط لوله گاز “ترک استریم” که از روسیه شروع می شود و به “بالکان استریم” معروف است را رسماً افتتاح کرد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۲ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر  به نقل از راشاتودی، الکساندر ووچیچ، رئیس جمهوری صربستان، بخشی از خط لوله گاز “ترک استریم” که از روسیه شروع می شود و به “بالکان استریم” معروف است را رسماً افتتاح کرد. این خط لوله گاز جدید قرار است به طور قابل توجهی قیمت گاز خانگی را کاهش داده و سرمایه گذاران جدید را جذب کند. در طی یک مراسم رسمی که در اولین روز سال جدید برگزار شد، ووچیچ گفت که کشور به لطف خط لوله انتقال گاز “بسیار ثروتمندتر” شده است.

وی گفت: (با این خط لوله) قیمت گاز در مرز بلغارستان حدود ۱۵۵ دلار (بدون هزینه اضافی در شبکه داخلی) خواهد بود در حالی که قیمت فعلی آن ۲۴۰ دلار است.  ووچیچ روز جمعه گفت: با این گاز می توانیم از هجوم سرمایه گذاری به مناطق مختلف صربستان اطمینان حاصل کنیم. سال نو مبارک! با تشکر از رئیس جمهور روسیه.

تزریق گاز به بالکان استریم در تاریخ ۳۰ دسامبر انجام شد. این خط لوله ۴۰۳ کیلومتری (۲۵۰ مایلی) با ظرفیت انتقال سالانه ۱۳٫۹ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی، بخشی از پروژه ترک استریم است که در سال ۲۰۲۰ آغاز شد. گاز روسیه از طریق قسمت اول مسیر به ترکیه تحویل می شود و خط دوم تا مرز ترکیه و اروپا کشیده می شود تا به مشتریان اروپایی از جمله بلغارستان ، مجارستان و صربستان برسد.

پاسخ دادن