صعود اکثر بورس های جهان

اقتصاد برتر

دمکرات های آمریکا پس از دولت و کنگره، به اکثریت مجلس سنا نیز دست یافته اند و دولت بایدن برای اجرای سیاست های خود کار راحت تری خواهد داشت .

تهران – اقتصاد برتر –  ۱۸ دی ۹۹

 دمکرات ها با کسب دو کرسی ایالت جورجیا اکنون اکثریت این مجلس را در اختیار گرفتند. احتمالا یکی از اصلی ترین تحولات در دوران سلطه دموکرات ها، لایحه های مالیاتی خواهد بود. دموکرات ها از منتقدان اصلی لایحه های کاهش مالیاتی هستند که در دوره ترامپ تصویب شد و کارشناسان انتظار دارند تا دموکرات ها افزایش نرخ های مالیاتی به ویژه برای دهک های پردرآمد تر را در دستور کار خود قرار دهند.

  • بورس آمریکا

در وال استریت، همه شاخص‌ها صعودی بودند تا جایی که هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح بالا تری از روز قبل خود بسته شدند. شاخص «داوجونز ایدانستریال اوریج» با ۲.۰۰ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۳۰ هزار و ۹۹۹.۶۳ واحد بسته شد.

شاخص «اس اند پی ۵۰۰» با ۱.۴۷ درصد صعود تا سطح ۳۷۸۱.۶۴ واحدی بالا رفت و دیگر شاخص مهم بورسی آمریکا یعنی «نزدک کامپوزیت» با ۰.۶۲ درصد جهش در سطح ۱۲ هزار و ۸۹۷.۹۱ واحدی بسته شد.

  • بورس‌های اروپایی

در معاملات بازارهای بورس در اروپا، شاخص “فوتسی ۱۰۰” بورس لندن با ۳.۴۷ درصد افزایش نسبت به روز قبل و در سطح ۶۸۴۱.۸۶ واحد بسته شد. شاخص “دکس ۳۰” بورس فرانکفورت در آلمان با صعود ۱.۷۶ درصدی و ایستادن در سطح ۱۳ هزار و ۸۹۱.۹۷ واحدی به کار خود خاتمه داد و شاخص “کک ۴۰” بورس پاریس با جهش ۱.۱۹ درصدی در سطح ۵۶۳۰.۶۰ واحد بسته شد. در مادرید شاخص “ایبکس ۳۵” ۳.۲ درصد بالا رفت و به ۸۳۵۰.۳۰ واحد رسید.

  • بورس‌های آسیایی

در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد مختلفی داشتند؛ تا جایی که شاخص “نیک کی ۲۲۵” بورس توکیو ژاپن با ریزش ۰.۳۸ درصدی تا سطح ۲۷ هزار و ۵۵.۹۴ واحدی پایین رفت. شاخص “هانگ سنگ” بورس هنگ کنگ ۰.۱۵ درصد بالا رفت و در سطح ۲۷ هزار و ۶۹۲.۳۰ واحد بسته شد. در چین شاخص “شانگهای کامپوزیت” صعود ۰.۹۲ درصدی را تجربه کرد و در سطح ۵۴۱۷.۶۷ واحد بسته شد.

  • بورس استرالیا

در استرالیا شاخص “اس اند پی اس اند ایکس ۲۰۰” بورس سیدنی با ۱.۱۲ درصد کاهش و ایستادن در سطح ۶۶۰۷.۰۵ واحدی به کار خود خاتمه داد. در بین دیگر شاخص‌های مهم آسیایی، شاخص ” تاپیکس” ژاپن نزولی بود. (معیار محاسبه تغییرات قیمتی، ساعت پایانی معاملات روزانه بورس نیویورک بوده است)

پاسخ دادن