صعود ۱۸هزار واحدی شاخص کل بورس امروز تهران

اقتصاد برتر

رشد ۱۸هزار و ۷۵۷واحدی (۱.۳درصد) شاخص کل آن را در ارتفاع یک میلیون و ۴۹۳هزار واحدی قرار داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۳ شهریور ۱۴۰۰

🔹در ساعت ۹ و ۴۰دقیقه، جمع صف‌های خرید حدود هزار و ۷۳۰میلیارد تومان و ارزش کل صف‌های فروش ۲۱۰میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات خریدی که در سیستم معاملات ثبت شده به هزار و ۵۲۰میلیارد تومان می‌رسد.

🔹تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید #کیمیاتک، #فجهان و #کالا به چشم می‌خورد به طوری که فقط برای سهام آریان کیمیا تک بیش از ۵۷۰میلیارد تومان سفارش خرید وجود دارد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش #وشمال، #ثقزوی و #ددامح در نوبت انتظار است.

🔹ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع هزار و ۵۱۰میلیارد تومان (۸۷درصد کل) و ۱۰صف فروش برتر ۱۶۴میلیارد تومان (۷۸درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۱۵نماد و حجم صف‌های فروش در چهار نماد بیش از ۱۰میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف #کیمیاتک به ۱۳.۶درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

🔹«محصولات شیمیایی» محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای ۶۰۰میلیارد تومان است و پس از آن گروه «فلزات اساسی» قرار دارد که برآیند سفارشات خرید آن ۴۳میلیارد تومان می‌شود، از سویی دیگر گروه «انبوه‌سازی، املاک و مستغلات» با فشار فروش ۴۸میلیارد تومانی همراه است.

🔹این جدول حدود ۸۰درصد از هزار و ۹۴۰میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هزار و ۵۰۰میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۲۹درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به سه هزار و ۴۵۰میلیارد تومان خواهد رسید.

نمای بورس امروز در پایان نیمه اول معاملات/ صعود ۱۸هزار واحدی شاخص کل

🔹رشد ۱۸هزار و ۷۵۷واحدی (۱.۳درصد) شاخص کل آن را در ارتفاع یک میلیون و ۴۹۳هزار واحدی قرار داد.
🔹شاخص‌ هم وزن با افزایش ۱.۶درصدی مواجه شد.
🔹ارزش کل معاملات خرد بورس و فرابورس نیز به حدود سه هزار و ۳۹۰میلیارد رسید.
🔹حدود ۱۴۰میلیارد تومان تغییر خالص مالکیت حقوقی به حقیقی
🔹رشد بیش از سه درصد ۲۲۶نماد و افت بیش از سه درصد ۴۶نماد

پاسخ دادن