صفر تا صد ویزای لاتاری

اقتصاد برتر

حتما این روزها واژه لاتاری را زیاد می شنوید اما واقعا لاتاری چیست، چه مزایایی دارد و چرا افراد ترغیب به ثبت نام در لاتاری می شوند؟

تهران – اقتصاد برتر – ۶ مهر ۹۹

اگر شما هم از آن دست افرادی هستید که در جستجوی اطلاعات بیشتر در این مورد هستید در این مقاله با ما همراه باشید تا با صفر و صد ویزای لاتاری آشنا شوید.

لاتاری در لغت به معنای قرعه کشی است اما در ایران به عنوان یکی از راه های اخذ گرین کارت و مهاجرت به امریکا شناخته می شود زیرا اداره مهاجرت امریکا هر سال لیست کشورهایی که مهاجر کمتری به آمریکا دارند را اعلام  و از بین اتباع آنان که برای اخذ گرین کارت ثبت نام کرده اند لاتاری (قرعه کشی) برگزار و برای ۵۵۰۰۰ نفر ویزا صادر می کند.

حتما با خودتان فکر می کنید اصلا گرین کارت چیست و چه مزایایی برای شخص برنده دارد. گرین کارت یا کارت سبز به علت رنگ سبز آن به این نام خوانده می شود اما کارت اقامت دائم امریکاست که شما با داشتن آن می توانید درست به مانند یک شهروند امریکایی از تمامی حقوق و مزایایی که دولت امریکا در اختیار شهروندانش قرار می دهد بجز حق رأی، استفاده کنید.

در واقع، بر اساس قوانین، دارندگان کارت سبز علاوه بر آنکه مجازند به طور دائمی در آمریکا سکونت داشته باشند و از حق کار در این کشور نیز برخوردار شوند،  می توانند به  ۱۷۰ کشور دنیا بدون ویزا سفر کنند و برای ورود مجدد به امریکا نیازی به اخذ ویزا ندارند. همچنین بسیاری از قوانین محدودکننده مثل نیاز به export license که شامل حال ایرانی‌ها هم می‌شود به دارنده گرین کارت اعمال نمی‌شود یا برای تحصیل در امریکا یک دانشجوی ایرانی که ویزای تحصیلی دریافت می نماید باید مبالغ هنگفتی به دانشگاه ها به عنوان شهریه بپردازد اما دارندگان گرین کارت علاوه بر آنکه شهریه برابر با دانشجویان امریکایی الاصل پرداخت می کنند، می توانند  از کمک هزینه های تحصیلی که دولت امریکا برای شهروندانش فراهم میکند، استفاده نمایند.

اقتصاد برتر

حالا از کجا می توانید برای لاتاری گرین کارت امریکا که آسانترین راه مهاجرت به این کشور است، اقدام کنید. شما می توانید از هر نقطه ایران و جهان با مراجعه به صفحه ثبت نام کارت سبز به نشانی https://www.cartesabz.net/register/ فرم های ثبت نامی را تکمیل و شانس خود را امتحان و اطمینان حاصل نمایید که ثبت نام شما به صورت درست و کاملا اصولی انجام خواهد شد. زیرا بعد از تکمیل فرم به صورت فارسی، اطلاعات شما توسط کارشناس مهاجرت بررسی و نقص اطلاعاتی به شما گوشزد خواهد شد.

همچنین برای شما ترجمه استاندارد انجام می شود و در زمینه پاسپورت و عکس مخصوص لاتاری راهنمایی خواهید شد. این امور از آن جهت حائز اهمیت است که متاسفانه بسیار مشاهد شده افراد به دلیل عدم آگاهی و ثبت نام از طریق دیگر سایت ها با مشکلات زیادی مواجه شده اند. از جمله این مشکلات می توان به حذف شدن از قرعه کشی، عدم دسترسی به پرونده بعد از قبولی و یا رد شدن بدون چون و چرای پرونده توسط آفیسر در زمان مصاحبه اشاره کرد.

اما شرایط ثبت نام لاتاری چیست؟ اول آنکه شما باید متولد یکی از کشورهای مجاز به ثبت نام باشید که خوشبختانه نام کشور ما ایران هر سال در لیست منتشر شده توسط اداره مهاجرت به امریکا قرار می گیرد و شما به عنوان یک ایرانی امکان ثبت نام دارید. اما اگر در کشوری متولد شده اید که جز کشورهای مجاز نیست  نگران نباشید اگر همسر یا یکی از والدین شما متولد یکی از کشورهای مجاز باشند، می توانید ثبت نام کنید.

لازم به ذکر است اتباع کشور افغانستان یا دیگر کشورهای همسایه که در ایران سکونت دارند نیز می توانند در لاتاری ثبت نام کنند ولی در سهمیه کشوری که در آن متولد شده اند قرار میگیرند.  شرط دوم لاتاری، داشتن مدرک تحصیلی حداقل دیپلم و یا ۲ سال سابقه کار قابل استناد در طول ۵ سال گذشته می باشد. همچنین افراد برای ثبت نام به عنوان نفر اصلی می بایست حداقل ۱۸ سال سن و پاسپورت معتبری که تاریخ انقضای آن نگذشته باشد، داشته باشند. اما افراد زیر ۱۸ سالی که تمایل به ثبت نام دارند، می توانند به عنوان زیر مجموعه پدر و مادرشان ثبت نام کنند.

اقتصاد برتر

ثبت نام لاتاری به صورت قرعه کشی است و هر فرد یک بار شانس دارد اما منظور از ثبت نام دو شانسه و سه شانسه چیست. کلیه افراد متأهلی که هر دو نفرشان شرایط لازم برای ثبت نام را دارند می توانند به صورت دو شانسه ثبت نام می شوند (یک بار آقا نفر اصلی و یک بار خانم نفر اصلی) و همچنین اشخاصی که ۱۸ تا ۲۱ سال سن دارند می توانند یه عنوان ۳ شانسه ثبت نام شوند یعنی یک بار به صورت نفر اصلی یک بار به عنوان زیر مجموعه پدر و یک بار به عنوان زیر مجموعه مادر. که در این صورت شانسشان برای برنده شدن مسلما افزایش پیدا می کند.

نتایج لاتاری هر سال در ماه می میلادی ( اردیبهشت) اعلام می شود و برندگان بعد از اعلام نتایج می بایست فرم DS 260 خود را تکمیل و ارسال نمایند. بعد از این مرحله، ترجمه مدارک خواسته شده را انجام می دهند و واکسن های لازم را تزریق و توسط پزشک معتمد سفارت معاینه می شوند و برای مصاحبه تشریف می برند. لازم به ذکر است برندگان ایرانی لاتاری می توانند از بین سفارت های امریکا در آنکارا، ایروان و ابوظبی یک مورد را به دلخواه انتخاب نمایند. مصاحبه این افراد در سفارت های ذکر شده به صورت فارسی با آفیسر فارسی زبان انجام خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر و هر گونه سئوال در این زمینه می توانید به سایت کارت سبز مراجعه نمایید و از کارشناسان متخصص و مجرب این مجموعه که سالهاست در این زمینه فعالیت میکنند، مشاوره بگیرید.

پاسخ دادن