صف فروش دلار در فرودسی

bty

طی دو روز گذشته صف‌ فروش طویل دلار و نبود خریدار برای دلار خانگی در بازار ارز فرودسی تشکیل شده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۳ اردیبهشت ۱۴۰۰

جمله تکراری غالب دلالان دلار در فردوسی این است که ” خرید دلار نداریم ” بسیاری از دلار فروشان معتقدند، کاهش قیمت دلار کار دولت و بانک مرکزی است و ارتباطی با تحریم ندارد، هنوز هیچ تحریمی برداشته نشده اما قیمت دلار لحظه ای کاهش می‌یابد. متاسفانه سیاست‌های ارزی بانک مرکزی، مردم را شرطی کرده است. برخی از مردم کاهش قیمت دلار را به توافق ایران در وین مرتبط می‌دانند و برخی معتقدند هیچ ربطی به توافق برجام ندارد و این تصمیم خود دولت است.

بر‌اساس آنچه کانال‌های خبری منتشر کرده‌اند، مظنه دلار در ساعت ۳۰: ۱۶روز یکشنبه ۲۱ هزار و ۸۰۰ تومان اعلام شد که نسبت به ابتدای روز، حدود هزار تومان ارزان‌تر شد. وضعیت در سایر بازارها نیز ریزشی بود.

  • تاثیر کاهش قیمت دلار بر سایر بازارها

کاهش قیمت دلار روی اکثر بازارهای پایه تاثیر مثبت داشته و قیمت‌ها را کاملا متاثر کرده است.

در دو روز گذشته «افت قیمت» ویژگی مشترک تمام بازارهای پایه بود و علاوه بر فردوسی که خبرهایش زودتر از سایر بازارها مخابره شد، کارشناسان بازار سرمایه، خودرو و مسکن نیز به تاثیر این خبرها بر قیمت در سایر بازارهای موازی نیز اذعان کردند؛ به باور آنها در بازارهای خودرو و مسکن و البته در میان مدت قیمت‌ها ریزشی خواهد بود. شاخص بورس نیز در واکنش به کاهش قیمت دلار در ساعات ابتدایی روز گذشته، ۱۳ هزار و ۶۲۷ واحد نزول کرد و به حدود یک میلیون و ۱۸۰ هزار واحد رسید.

پاسخ دادن