صنایع پیشرفته ۷۰ هزار میلیارد تومان اعتبار می خواهند

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته از نیاز مالی ۷۰ هزار میلیارد تومانی صنایع پیشرفته در سراسر کشور خبر داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۰ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایسنا، رضا نقی‌پور اصل امروز چهارشنبه ۱۰ دیماه در جریان بازدید از دو شرکت دانش بنیان ارسطو و بهان‌سار، تولیدکننده دارو و مواد اولیه دارویی در شهر صنعتی کاوه شهرستان ساوه در گفت و گو با خبرنگاران، اظهار کرد: ساخت مواد اولیه دارویی در شرکت‌های دانش بنیان کمک بزرگی به تولید انواع دارو در شرکت های داروسازی کشور می کند. فعالیت شرکت دانش بنیان به همت متخصصین توانمند با توان حداکثری در شرایط کرونایی و تحریم‌ها صورت می‌گیرد که این تحرک و تکاپو برای تحقق جهش در تولید به صورت دو الی سه شیفته انجام می‌شود.

وی تبدیل تحریم به فرصت و رسیدن به خودباوری و خودکفایی را نتیجه فعالیت واحدهای تولیدی و صنعتی در شرایط کرونایی و تحریمی دانست و افزود: فعالیت شرکت‌های دانش بنیان دارویی در حالی رونق گرفته که برخی مشکلات ارزی همچنان به عنوان چالش پیش روی آنان است اما با تلاش مضاعف و توان حداکثری این مانع را از پیش روی خود برداشته‌اند.  شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته خود را مکلف به حمایت از صنایع و بخش تولید کشور با اعطای تسهیلات می‌داند تا بتوان میزان تولید و کیفیت کالا را افزایش داد و صنایع کشور به واحدهای رقابت پذیر دنیا تبدیل شوند.

وی از اعلام آمادگی شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته برای اعطای تسهیلات به صنایع پیشرفته خبر داد و افزود: صرفه جویی ارزی، ایجاد اشتغال، صادرات محوری و جلوگیری از واردات بی‌رویه نتیجه فعالیت صنایع پیشرفته در کشور است تا کشور از واردات کالا بی نیاز و علاوه بر تامین نیاز داخل کشور جنبه صادراتی پیدا کنند. نقی‌پور اصل به افزایش آمار ایجاد فرصت شغلی در استان مرکزی و کاهش نرخ بیکاری در نتیجه فعالیت صنایع پیشرفته در این استان اشاره کرد و گفت: خوشبختانه نرخ بیکاری ۶.۸ در استان مرکزی عدد بسیار خوبی است که نشان از پویایی تولید و صنعت و ایجاد فرصت‌های شغلی گوناگونی دارد.

وی به حمایت مالی از ۱۰۵ شرکت دانش بنیان در سال گذشته از سوی شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته اشاره کرد و افزود: در ۹ ماهه سال جاری نیز نزدیک به ۸۷ شرکت دانش بنیان مورد حمایت مالی قرار گرفتند. وی به بضاعت محدود در حمایت مالی از تولید در کشور اشاره کرد و گفت: طبق آخرین آمار نیاز مالی کشور برای حمایت از صنایع پیشرفته ۷۰ هزار میلیارد تومان است و امیدواریم که بتوانیم بخشی از این نیاز مالی که بر دوش شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته است تامین کنیم.

نقی پور اصل خواستار افزایش سرمایه صندوق‌های حمایتی از جمله شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته از سوی سازمان برنامه و بودجه شد و افزود: با حمایت دولت می‌توان کسری مالی شرکت‌های دانش بنیان، استارتاپ‌ها و … برطرف کرد.  از ابتدای تاسیس شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته تاکنون از ۱۸۳۳ طرح حمایت مالی شده است و تا پایان سال نیز ۹۰ طرح در دست بررسی است و تلاش خواهیم کرد تا کار تسهیل گری برای اعطای تسهیلات و حمایت‌های مالی در کمترین زمان ممکن صورت گیرد. برای ایجاد سرمایه گذاری خارجی در کشور نیز حمایت مالی خود را براساس قانون انجام خواهیم داد.

پاسخ دادن