صنف آجیل و خشکبار در شهرهای قرمز فعالیت می‎کنند

بر اساس پیگیری‌های انجام شده با وزارت بهداشت، صنف آجیل و خشکبار به گروه‌ شغلی یک اضافه شد و از این پس مجاز به فعالیت در شهرهای قرمز هستند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۵ آذر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، سعید ممبینی رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه صنف آجیل و خشکبار به بند ۷ گروه‌ شغلی یک، (مراکز تولید، نگهداری، توزیع و فروش محصولات غذایی و خدمات وابسته) اضافه شده است، اظهار داشت: چندی پیش طی رایزنی‌ با وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا، درخواست اضافه شدن صنف قنادی، شیرینی فروشی، کافه قنادی و آجیل و خشکبار به گروه شغلی یک مطرح شد که در روزهای گذشته مجوز فعالیت صنف قنادی، شیرینی فروشی و کافه قنادی صادر شد و در ادامه با رایزنی‌های مجدد آجیل وخشکبار هم به این گروه اضافه شدند.‌ فعالیت صنف آجیل و خشکبار در تمامی شهرستان‌ها با وضعیت قرمز، نارنجی و زرد بلامانع است‌.

ممبینی تصریح کرد: پیگیری‌های اتاق اصناف ایران برای بازبینی فهرست گروه‌های شغلی بر اساس اولویت دو محور سلامت و ضرورت فعالیت مشاغل صنفی در جامعه انجام می‌شود. ویروس کرونا از اسفندماه سال ۹۸ در ایران شیوع یافت وهمسو با تعطیلی، محدودیت هایی را بدنبال داشت. اکنون با توجه به مرحله سوم اوج گیری کرونا در کشور و افزایش قدرت انتقال آن به ۱۰ برابر، ستاد ملی مقابله با کرونا دستورالعمل های جدیدی را برای آن از آذرماه جاری اعلام کرده که شامل تعطیلی دو هفته ای در مناطق قرمز و اعمال محدودیت در شهرهای نارنجی و زرد است.

اصناف در این مدت در چهار گروه شغلی تقسیم شدند و اصنافی که نیازهای روزمره شهروندان را تامین می‌کنند در گروه نخست جای گرفته‌اند که اجازه فعالیت در مناطق قرمز را دارند و تغییراتی نیز  در دسته‌بندی‌های اصناف انجام شده است. تعداد مشاغل گروه اول افزایش پیدا کرده که بر اساس آن، تعمیرات لوازم خانگی، یدکی و واحدهای خدماتی اجازه فعالیت در روزهایی اعمال محدودیت را دارند.

پاسخ دادن