ضرورت اجرای نسخه‌نویسی الکترونیک از سال آینده

نسخه نویسی الکترونیک زیرمجموعه پرونده الکترونیک است که در ۳ استان گلستان، کرمان و اصفهان اجرایی شده و تا سال ۹۸ همه استان‌ها موظف به اجرای این طرح هستند.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۶ اسفند ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایسنا؛ ابراهیم جلیلی، معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با اشاره به اینکه پرداخت‌های بیمه سلامت منظم شده است، افزود: سازمان بیمه سلامت مطالبات کل بیمارستان‌ها و مراکزدرمانی را به صورت کامل پرداخت کرده است.

وی با اشاره به طرح تحول نظام سلامت، گفت: از سال ۹۳ که طرح تحول نظام سلامت آغاز شده است سالانه ۶۰۰۰ میلیارد تومان یارانه سلامت پرداخت می‌شود که براساس خدمات ممکن است تغییر کند.

جلیلی با بیان اینکه بیمار تنها ۷٫۵ درصد کل هزینه‌های درمان را پرداخت می‌کند، ادامه داد: پرداخت‌های سازمان بیمه سلامت منظم شده است به طوری که این سازمان مطالبات کل بیمارستا‌ن‌ها و مراکز درمانی را تا شهریور ماه به‌صورت کامل پرداخت کرده است و ۳ مرحله باقی مانده تا پایان سال پرداخت خواهد شد.

وی با تأکید براینکه روند پرداخت مطالبات دانشگاه و مراکز درمانی روند قابل قبولی است، افزود: اگر پرداخت مطالبات تسریع شود بهتر است.

جلیلی ادامه داد: هرماه پرداخت کارانه به پرسنل به خوبی صورت گرفته و این موضوع باعث افزایش رضایتمندی در استان همدان شده است.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی استان همدان با تأکید براینکه براساس قانون ششم توسعه وزارت بهداشت موظف است پرونده الکترونیک برای بیماران ایجاد کند، بیان کرد: نسخه نویسی الکترونیک زیرمجموعه پرونده الکترونیک است که در ۳ استان گلستان، کرمان و اصفهان اجرایی شده و تا سال ۹۸ همه استان‌ها موظف به اجرای این طرح هستند.

وی با تأکید براینکه سیستم ارجاع تا پایان سال ۹۸ در استان استقرار می‌یابد، عنوان کرد: موظفیم در سال ۹۸ سیستم ارجاع را در استان فعال کنیم که در این راستا زیرساخت‌های اجرای این برنامه در شهرستان‌ها آماده شده است.

پاسخ دادن