ضرورت برخورد هوشمند با صنعت خودرو

ضرورت برخورد هوشمند با صنعت خودرو
اقتصادبرتر

احمد خادم المله- مدیرمسئول- برخورد این روزهای قوه قضاییه با سوء استفاده کنندگان از بیت المال آن هم در رده های بالا یا به عبارتی دانه درشت ها اقدامی پسندیده و در خور تحسین است که با استقبال عمومی نیز مواجه شده است .

تهران – اقتصادبرتر – ۱۳ مهر ۹۸

گسترش این برخورد ها به صنعت خودرو که یکی از حیاتی ترین بخش های صنعت کشور محسوب می شود اقدامی ضروری و لازم بود اما باید توجه داشت در حوزه اقتصاد و خصوصا صنعت و مهمتر از آن صنعت خودرو که از صنایع مادر به حساب می آید و بیش از ۴۰ صنعت دیگر به آن وابسته هستند هر نوع برخوردی نیازمند هوشمندی و الزاماتی است که بدون توجه به آن ها قطعا این صنعت دچار خساراتی بیشتر خواهد شد و چون حاکمیت متولی این صنعت است نهایتا دودش به چشم دولت و مردم خواهد رفت.

کشور در شرایط سخت انواع تحریم قرار دارد و یکی از اهداف اصلی تحریم نیز صنعت خودرو است . به عبارتی دشمن با تمام توان تلاش دارد صنعت خودرو را که چند میلیون نفر مستقیم و غیر مستقیم در آن اشتغال دارند را به تعطیلی بکشاند و کشور را با بحرانی جدی مواجه کند . کما اینکه تاکنون در این زمینه پیشرفت هایی نیز داشته است، بگونه ای که تولید در صنعت خودرو خصوصا خودرو تجاری را بشدت کاهش داده است . در چنین اوضاع و احوالی هر برخوردی که قوای سه گانه در ارتباط با صنعت انجام می دهند نتیجه اش باید رونق تولید و به عبارتی حمایت از تولید باشد تا نا خواسته در میدان دشمن بازی نکنیم . در شرایطی درباره اصلاح و سالم سازی صنعت خودرو صحبت می کنیم که تولید از سه هزار دستگاه در روز به ۱۵۰۰ ،  ۱۵۰۰ و حتی این روزها به ۵۰۰ دستگاه در روز رسیده است . ( بگفته کارشناسان صنعت خودرو اگر دو شرکت بزرگ خودروساز زیر نقطه سر به سر در روز تولید کنند ، تولید آنان اقتصادی نیست و در سراشیبی زیان قرار دارند. ) که این امر اکنون انجام شده است و زیر نقطه سر به سر تولید در دو خودرو ساز بزرگ هستیم. در این اوضاع و احوال لازم است همه نهاد هایی که دل در گرو رونق تولید دارند بگونه ای عمل کنند که نتیجه عملکرد آنان به افزایش تولید و حمایت از آن بیانجامد .

متاسفانه این روزها شاهد بعضی رفتارها از سوی قوای سه گانه هستیم که نه تنها در جهت حمایت از تولید نیست بلکه اقدامات آنان عملکرد خودرو سازان را تضعیف می کند و ناخواسته در مسیر تحریم قرار دارد؛ مثلا ، در موردی یکی از نهاد های نظارتی تهدید به پلمپ پارکینگ خودرو سازان کرده بود، نهاد دیگری اتهامات متعددی را به بدنه صنعت خودرو وارد می کند یا دستگاه های نظارتی متعدد مدیران خودرو ساز را احضار کرده و ساعت ها وقت آنان را می گیرند و مشابه این موارد متعدد است که نتیجه آن نگرانی ، ترس و از دست دادن جسارت مدیران برای تصمیم گیری درباره افزایش تولید است. این روزها بارها از زبان مدیران صنعت خودرو این عبارت را شنیده ام که سری که درد نمی کند دستمال نمی بندند ، چرا ریسک کنیم و تصمیمی بگیریم که بخاطر آن از سوی نهاد های مختلف مواخذه شویم ! متاسفانه زیر ساخت های صنعت خودرو کشور بخاطر اشتباهات و سوء استفاده های مدیریتی گذشته در حال حاضر بگونه ای است که تعداد معدودی قطعه ساز بخش عمده ای از نیاز خط تولید آنان را تامین می کنند و اگر آن چند قطعه ساز معدود به هر دلیلی به تولید دو خودروساز بزرگ قطعه نرسانند ، تیراژ تولید کاملا تحت الشعاع قرار می گیرد و به تبع آن سایر بخش های صنایع وابسته و مشتریانی که خودرو خریداری کرده اند نیز دچار خسران خواهند شد .

لذا بدون توجه به این مهم نا خواسته به تولید خودرو کشور زیان اساسی وارد کرده ایم ، گاه برخی دستگاه های نظارتی تصور می کنند با انجام یک وظیفه مثلا دستگیری برخی از مدیران ( که البته مفسدین حتما باید انجام شود ) میلیارد ها تومان را به بیت المال باز می گردانند اما توجه ندارند که اگر خللی در روند تولید ایجاد شود، زیان ناشی از آن چندین برابر خواهد بود که بعضا ممکن است به بروز یک بحران در صنعت خودروسازی بعنوان صنعت مادر بیانجامد لذا قوه قضاییه و سایر دستگاه های نظارتی و نمایندگان مجلس باید با توجه به این مهم ، بگونه ای تصمیم گیری کنند و اخبار منفی صنعت خودرو را رسانه ای کنند که به تولید بعنوان اولویت اول کشور کمترین آسیب وارد شود و جسارت تولید از مدیران میانی شرکت ها گرفته نشود . ذکر این نکته نیز ضروری است که جمعیتی حدود ۵۹ هزار نفر در ایران خودرو و رقم مشابه کمتری در سایپا مستقیما فعال هستند و اگر این جمعیت به هر دلیلی بیکار شوند ، بحرانی برای صنعت کشور ایجاد خواهد شد.

به همین دلیل همه مسئولان در بخش های مختلف کشور از وزارت صمت گرفته تا قوه قضاییه ،بازرسی ها و … باید تلاش کنند حمایت از تولید تحت الشعاع بازرسی ، دستگیری ها و …  قرار نگیرد. توجه داشته باشیم اصلاح صنعت خودرو با اصلاح زیر ساخت ها  و پیشگیری از تخلفات امکانپذیر است. این مهم جز با همکاری و همفکری دولت و ، مجلس و قوه قضاییه امکانپذیر نیست .صرف اقدامات اطلاعاتی و دستگیری ها بدون توجه به جنبه های دیگر تولید ، نه تنها مشکل این صنعت را حل نخواهد کرد بلکه بر انبوه مشکلات کنونی خودروسازان خواهد افزود . باید تلاش کنیم حتی دستگیری ها نیز به روند افزایش تولید که مهمترین شاخص موفقیت در این صنعت است کمک کند که در غیر این صورت کل کشورزیان کرده است .  

پاسخ دادن