ضرورت تغییر ادبیات مالیاتی در شرایط کرونا

اقتصاد برتر

ضرورت دارد در شرایطی که بسیاری از کسب و کارها بدلیل شیوع کرونا در رکود قرار دارند و یا به کلی تعطیل شده اند ، ادارات امور مالیاتی ادبیات بیانیه های خود را تغییر دهند و برای مردم دغدغه بیشتری ایجاد نکنند .

تهران – اقتصاد برتر – ۱۷ فروردین ۹۹

ادراه کل مالیات بر ارزش افزوده شهر تهران اخیرا با ارسال پیامکی برای صاحبان حرف اعلام کرده است تا ۳۱ فروردین مهلت دارند بدهی مالیات بر ارزش افزوده خود را به حساب اداره کل مالیات بر ارزش افزوده شهر تهران واریز کنند .

این اس ام اس در شرایطی برای صاحبان مشاغل ارسال شده که ، دولت بویژه ستاد کل کرونا تاکید فراوان دارد کسب و کارهای غیر ضرور فعالیت های خود را تعطیل کنند . از سوی دیگر از بهمن ماه ۹۸ تقریبا کسب و کارهای مختلف فرصت بهمن و اسفد دو ماه پایانی سال را برای کسب و کار از دست داده اند . این اس ام اس می توانست چاشنی دیگری هم داشته باشد مثلا این که امسال مالیات بر در آمد با فرمول خاصی محاسبه خواهد شد که مردم مجبور نشوند بخاطر ترس از جریمه مالیات از خانه خارج شوند . لازم است دولت تدبیری برای اطلاعیه های متداول هر ساله اتخاذ کند که برای مردم دغدغه بیشتری ایجاد نکند . بسیاری از کشور های متاثر از کرونا اعلام کرده اند ، مالیات مشاغل را یا با تاخیر چندین ماهه دریافت می کنند ، یا قسط بندی کرده و برخی کشورها نیز از دریافت مالیات در ایام تعطیلی کسب و کارها خودداری می کنند . برخی از مردم تهران در پاسخ به این که چرا قرنطینه خانگی را شکسته اند ، عنوان کرده اند چه کسی در تیر ماه اجاره و مالیات کسب و کار ما را پرداخت می کند! ؟ متن اس ام اس اداره مالیاتی به شرح زیر است .

مودی گرامی

آخرین مهلت تسلیم اظهارنامه دوره زمستان ۹۸مورخ ۳۱/۱/۹۹ میباشد. بدیهی است بدهی مالیات ابرازی ارزش افزوده صرفاً می بایست به حسابهای اداره کل ارزش افزوده شهرتهران به شرح ذیل واریز شود.

اداره کل مالیات بر ارزش افزوده شهر تهران

مالیات ۲۱۱۰۱۰۰۶۴۹۰۰۹

عوارض ۲۱۱۰۱۰۰۶۶۰۰۰۴

پاسخ دادن