ضعف پنتاگون در برابر هکرهای ایرانی

هک - پهپاد آمریکایی- ایران
اقتصادبرتر

طی دو هفته گذشته نیروی هوافضای سپاه کشورمان موفق شد علاوه بر ردیابی پهپادهای آمریکایی که بر فراز آسمان سوریه و عراق در پرواز بودند را هک کرده و با به دست گرفتن کنترل آنها ، آنها را به سلامت فرود آورد.

تهران- اقتصادبرتر- ۰۶ اسفند ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر ، رسانه های غربی با انتشار فیلم های این موفقیت از سوی نیروی هوافضای سپاه ایران به تحلیل این خبر پرداخت و انتشار این موفقیت نیروهای نظامی ایران توجه رسانه های غربی و از همه مهمتر پنتاگون را به خود جلب کرد.

ریک سانچز، مجری شبکه خبری آمریکایی در این باره مصاحبه ای با  مایکل مالوف، یکی از مقامات سابق پنتاگون داشت.

مایکل مالوف در پاسخ به سوال این شبکه خبری در خصوص واکنش پنتاگون پس از اطلاع از این عمل شگفت انگیز نیروی هوافضای سپاه ایران، چه بود، گفت: بهرحال ما می دانیم که ایران در زمینه علم الکترونیک به پیشرفت های بسیاری نائل آمده است. و شنیدن این خبر برایمان خیلی دور از انتظار نبود.

سانچز همچنین از مقام سابق پنتاگون پرسید: آیا نفوذ به اطلاعات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی ترس آور نیست و آیا می شود به همین راحتی که ایرانیان به آن نفوذ کرده اند، بقیه نیز به این اطلاعات دست یابند؟

مالوف در پاسخ به این سوال گفت: خب به گفته سردار امیرعلی حاجی زاده ، فرمانده هوافضای سپاه پاسداران توانسته اند اطلاعات دست اولی را از هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی بدست آورند و به این سیستم ها نفوذ کنند که نکته قابل تآملی است و نشان از ظرفیت بسیار بالای ایرانی ها در خصوص علم الکترونیک و دسترسی به اطلاعات در این سطح دارد و قادر است در جنگ های الکترونیکی شرکت کند و از سوابق خوبی در موفقیت های مهندسی معکوس برخوردار است.

سوال دیگر این شبکه خبری از مقام سابق پنتاگون این بود که آیا افرادی نیز در پنتاگون که در رابطه با این نفوذ کم کاری کرده اند اخراج خواهند شد یا خیر و مالوف پاسخ داد: قطعا تصمیمات منطقی در این زمینه خواهند گرفت.

 نکته قابل تامل دراین برنامه خبری، تعجب بسیار زیاد مقامات آمریکایی و همچنین رسانه های خبری از این موفقیت عملیات نفوذی ایرانیان بود که باورش برایشان سخت می نمود.

امیرعلی حاجی زاده ،فرمانده هوافضای سپاه پاسداران، پیش از این از موفقیت نیروهای هوایی ایران در کنترل هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی حتی پیش از پرواز بر فراز سوریه و عراق و فرود آنان خبر داده بود.

حاجی زاده همچنین اذعان داشته بود که نیروهای ما این توانایی را دارند که به فرماندهی مرکزی ایالات متحده نیز نفوذ کنند و به سبب همین توانایی نفوذ ارتش ایران موفق به هک کردن این هواپیماهای بدون سرنشین شده است.

فرمانده هوافضای سپاه پاسداران در جمع خبرنگاران روز یکشنبه گفت: این عملیات نفوذی برای هک هواپیماهای بدون سرنشین آمریکایی در پاسخ به دخالت و تلاش آنان برای خرابکاری در عملیات موشکی ایران صورت گرفت تا به آنان درسی داده شودکه بیش از این  پررویی نکنند.

پاسخ دادن