طرح جامع پایانه مرزی مهران اجرایی می‌شود

طرح جامع پایانه مرزی مهران اجرایی می‌شود

وزیر راه و شهرسازی گفت: طرح جامع پایانه مرزی مهران با توجه به جمعیت میلیونی عبوری از این مرز اجرایی می شود.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۵ مهر ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایرنا، محمد اسلامی روز پنج شنبه در نشست ستاد اربعین استان ایلام‌ که با حضور وزیر کشور برگزار شد، اظهار داشت: مرز مهران یکی از پرترددترین پایانه های مرزی زایران عتبات عالیات است به طور قطع این پایانه جوابگوی این میزان از حجم‌ تردد زوار را ندارد.

وی با بیان اینکه در اربعین سال های آینده میزان ترددها در این مرز افزایش خواهد یافت، افزود: بر همین اساس برای افزایش ظرفیت این پایانه و تسهیل در تردد کالا و مسافر طرح جدید جامع پایانه مرزی مهران اجرایی می شود.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر تکمیل زیرساخت های منتهی به مرز مهران یاداور شد: توسعه زیرساخت های جاده های استان نیز در دستور کار است، در مسیر ایلام- مهران فقط قطعه کنجانچم به طول ۹ کیلومتر مانده که سال آینده عملیات اجرایی چهارخطه کردن آن تکمیل خواهد شد.

اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به سفر وزیر حمل و نقل کشور عراق به ایران اشاره کرد و گفت: در جریان این سفر رایزنی های لازم برای توسعه زیرساخت های دوطرف مرز انجام خواهد شد.

زیرساخت‌های جاده‌ای ایلام ظرفیت پذیرش حجم ۲ برابری زائران را دارد

همچنین محمد اسلامی روز پنجشنبه در بدو ورود به فرودگاه ایلام در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: راه های ارتباطی استان ایلام به خصوص محور ایلام- مهران با انجام پروژه های متعدد زیرساختی نسبت به سال های گذشته توسعه مناسبی یافته است.

وی افزود: غیر از دو تونل بزرگ مسیر ایلام – مهران و چند کیلومتر باقی مانده، بقیه طول این جاده به صورت چهارخطه توسعه یافته و پیمانکاران این قسمت ها نیز بی وقفه در حال تکمیل این قطعات هستند.

اسلامی یادآور شد: کنارگذرهای شرقی و غربی مهران تکمیل شده و پل زیر گذر آن که به پایانه برکت منتهی می شود نیز زیر بار ترافیک رفته و این زیرساخت های مواصلاتی سبب شده دیگر گره ترافیکی در مسیر اتوبوس ها نداشته باشیم.

وی با بیان اینکه تردد در مسیر ایلام – مهران بدون مشکل در حال انجام است، اضافه کرد: از تمام ظرفیت های موجود برای تردد زائران اربعین در مسیر بازگشت از مرز بین المللی مهران استفاده می کنیم.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به موج بازگشت زائران از عراق، تاکید کرد: برای بازگشت زائران تمهیدات لازم با فراخوان اتوبوس های مورد نیاز اندیشیده شده است.

وزیر راه و شهرسازی به همراه معاون وزیر و رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای، وزیر کشور را در سفر به ایلام همراهی می‌کنند، بازدید از مرز مهران و شرکت در جلسه ستاد اربعین از جمله برنامه های وزیر کشور و وزیر راه و شهرسازی در ایلام است.

شهرستان مرزی مهران در ۸۵ کیلومتری جنوب غربی ایلام با داشتن مرز بین‌المللی از معابر اصلی و مهم تردد خودروهای شخصی، کامیون های حامل کالاهای صادراتی و خودروهای حامل زائران عتبات عالیات است.

پیش‌بینی می‌شود در ایام اربعین امسال ۷۰ درصد از مجموع زائران مرز مهران را برای تردد انتخاب کنند و هم اکنون به طور معمول در این ایام روزانه بیش از ۲۰۰ هزار نفر از مرز مهران تردد می‌کنند.

پاسخ دادن