طرح جدید پذیرش کارشناسی ارشد به زودی کلید می‌خورد

فرصت مجدد ثبت نام کنکور ارشد ۹۹ در بهمن ماه

ظرف ۲ ماه آینده طرح سنجش و پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری نهایی می شود و اعضای هیات علمی آزادی عمل بیشتری برای انتخاب دانشجوی دکتری خواهند داشت.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۰ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر علی خاکی صدیق در گفتگو با خبرگزاری مهر با اشاره به طرح سنجش و پذیرش دانشجو در مقطع تحصیلات تکمیلی گفت: وزارت علوم در حال کار برروی طرحی است که مربوط به سنجش پذیرش دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری است.

وی با بیان اینکه این طرح ظرف دو ماه آینده نهایی می شود، افزود: در این طرح بر روی نحوه پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و دکتری کار می شود، در حال حاضر حد نصاب هایی که دانشگاه ها برای پذیرش دانشجو اختصاص می دادند لغو شده و به نوعی بلااثر است.

معاون آموزشی وزارت علوم گفت: اعضای هیات علمی که می خواهند با داوطلبی یک کار دکتری را شروع کنند و دانشجو شود باید درک متقابلی از نظر علمی داشته باشند که در ادامه مسیر بتواند بازدهی داشته باشد.

وی افزود: در مقطع دکتری به ویژه بخش تحقیقات دیگر فرد به فرد شده و استاد و دانشجویی می شود. این خیلی مهم است که بین استاد و دانشجو مسامحه ایجاد شود.

خاکی صدیق افزود: طرح سنجش پذیرش دانشجوی دکتری و کارشناسی ارشد این آزادی عمل را به اعضای هیات علمی می دهد تا آن کسی که شایستگی بیشتری دارد را به عنوان دانشجو انتخاب کنند.

پاسخ دادن