طرح سه مرحله‌ای ترامپ برای بازگشایی اقتصاد آمریکا

طرح سه مرحله‌ای ترامپ

رئیس جمهوری آمریکا روز پنجشنبه ۲۸ فروردین از طرح سه مرحله‌ای برای بازگشایی اقتصاد و از سرگیری فعالیت های اجتماعی در بحبوبه شیوع ویروس کرونا، کووید ۱۹، در این کشور خبر داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۹ فروردین ۹۹

دونالد ترامپ که در کنفرانس خبری روزانه در کاخ سفید صحبت می‌کرد، اظهار داشت، ما زندگی خود را دوباره آغاز می‌کنیم. ما دوباره احیا اقتصاد خود را آغاز می‌کنیم.

رئیس جمهوری آمریکا با این حال تأکید کرد که این یک روند تدریجی خواهد بود.
….
طبق این طرح ۵۰ ایالت آمریکا در سه مرحله قرار می گیرند. در ایالت هایی که در مرحله اول قرار دارند مقررات فاصله گذاری اجتماعی برقرار است و تجمع بیش از ۱۰ نفر ممنوع بوده و مدارس تعطیل است. رستوران‌ها و مکان‌های تجمع عمومی تعطیل است.

دو هفته متوالی کاهش شمار مبتلایان به ویروس کرونا به عنوان یکی از مولفه‌های اصلی برای عبور از مرحله اول به مرحله دوم اعلام شده است.
در ایالت‌هایی که در مرحله دوم قرار دارند مدارس باز شده و رستوران فعالیت خود را از سر می‌گیرند و تجمع‌هایی تا ۵۰ نفر می‌تواند برگزار شود.

ترامپ افزود: ما بزرگترین اقتصاد را در جهان داریم و آن را برای مبارزه با این ویروس خطرناک تعطیل کردیم. حال که اوج این بحران را پشت سر گذاشته‌ایم، می‌توانیم به صورت مرحله‌ای و تدریجی، و با رعایت اصول امینی، به سمت بازگشایی آن گام بر داریم.

وی در ادامه تاکید کرد که با این حال، اگر برخی هنوز معتقدند باید فعالیت‌های خود را همچنان در حالت تعلیق نگه دارند، ما می‌گذاریم آنها این کار را بکنند.

مایک پنس معاون رئیس جمهوری و رئیس گروه ویژه دولت فدرال برای مبارزه با ویروس کووید۱۹ نیز در این نشست خبری خاطر نشان کرد که راهنمای جدید دولت برای آغاز به کار دوباره مشاغل در آمریکا محصول مطالعات علمی و کارشناسی است که صورت گرفته است.

وی در ادامه جزئیات این راهنما در مورد معیارهای تعیین شده، آماده‌سازی و مراحل آغاز به کار دوباره را برای خبرنگاران حاضر تشریح کرد.

تا روز پنجشنبه بیش از ۳۲ هزار نفر بر اثر ابتلا به #کروناویروس جان خود را از دست دادند و شمار مبتلایان قطعی به این ویروس به بیش از ۶۵۰ هزار نفر رسیده است.

پاسخ دادن