طلای پایین ۱۰۰۰ دلار نخواهیم داشت

به گزارش کیتکو ،خانوم چنتل شایون،رویس بخش تحلیل بازار در موسسه مورنبلید اند ریکامندد اعتقاد دارد که سرمایه گذاران باید به شدت روند قیمت طلا را پیگیری کنند چراکه به نظر من طلا با فروش بیش از حد روبرو شده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۳ مرداد ۹۷

به گزارش کیتکو ،خانوم چنتل شایون،رویس بخش تحلیل بازار در موسسه مورنبلید اند ریکامندد اعتقاد دارد که سرمایه گذاران باید به شدت روند قیمت طلا را پیگیری کنند چراکه به نظر من طلا با فروش بیش از حد روبرو شده است.

در حالیکه قیمت طلا همچنان در پایین ترین سطح ۱۲ ماهه قرار دارد به باور یک تحلیلگر چشم انداز و خوشبینی نسبت به قیمت طلا در حال تقویت شدن است.

خانوم چنتل با اینکه افت بیشتر طلا را در کوتاه مدت رد نکرد ، با اینحال اعتقاد دارد که قیمت طلا به پایین کمترین سطح قیمت سال گذشته سقوط نخواهد کرد و امکان ندارد طلا را پایین ۱۰۰۰ دلار در هر اونس ببینیم.

من فکر نمی کنم نرخ بهره انقدری بالا رود که باعث افت طلا به زیر ۱۰۰۰ دلار شود و ما فشار کمتری را نسبت به سال گذشته شاهد هستیم.

شرکت های تحقیقاتی پیش بینی می کنند که در پایان سال جاری شاهذ رشد و ترمیم قیمت طلا باشیم ، زیرا نگرانی های سرمایه گذاران در مورد کسری بودجه فدرال امریکا در حال افزایش است.

وزارت خزانه داری آمریکا در تازه ترین گزارش خود اعلام کرده است که کسری بودجه دولت فدرال در ماه جولای به بیش از ۷۷ میلیارد دلار رسیده است که این رقم نسبت به مدت مشابه سال قبل ۷۹ درصد رشد داشته است.

کسری بودجه دولت آمریکا در ۱۰ ماه نخست سال مالی ۲۰۱۸ میلادی نیز به بیش از ۶۸۴ میلیارد دلار رسیده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۲۱ درصد رشد نشان می دهد.

همچنین این احتمال وجود دارد که در انتهای سال دولت امریکا به دلیل فشاری که دلار قوی به رشد اقتصادی و درامد شرکت ها وارد می کند وارد بازار شده و جلوی افزایش بیشتر ارزش دلار را بگیرد.

با اینکه در شرایط فعلی هم شاهد جذب برخی از خریداران هستیم ، سرمایه گذاران به دقت سطوح ۱۲۰۵ و ۱۲۰۰ دلار را رصد می کنند و در صورت افت از این سطوح ۱۱۸۰ دلار در هر اونس قیمت طلا خواهد شد.

جسبر لالر ،مدیر تحقیقات جهانی کپیتال گلوبال گفت : از روند بازار به دلیل کمبود اراده و اعتقاد قوی بین خریداران نا امید شده است .به نظر من این روند محدود خرید هم چندان ادام دار نخواهد بود و به نظر می رسد سطح ۱۲۰۵ دلاری قدرت حمایت را ندارد.

به نظر من برای رسیدن اعتماد به نفس و این قطعیت که نرخ طلا دروه کاهشی خود را پایان داده نیاز است که قیمت طلا به بالای ۱۲۲۰ دلار در هر اونس افت کند.

پاسخ دادن