طلا کم اجرت بخرید

اقتصاد برتر

بازرس هیات مدیره اتحادیه طلا تهران می‌گوید: قیمت طلا در هفته چهارم دی ماه بستگی به وضعیت تحولات منطقه در عرصه سیاسی، نوسان انس جهانی طلا و دلار دارد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۰ دی ۹۹

چنانچه قیمت انس جهانی طلا و دلار گران شود، طلا در هفته چهارم دی ماه گران می‌شود. در هفته سوم دی ماه قیمت انس جهانی طلا و دلار به دلیل بازگشایی بازارهای بین‌المللی نوسان داشت. برخی تحلیلگران به دور نمای طلا در سال ۲۰۲۱ خوش‌بین هستند. در نظرسنجی‌ها هم پیش‌بینی شده است که قیمت طلا تا پایان سال میلادی به بیش از دو هزار دلار می‌رسد. سید محمود فضل آذر شربیانی معقتد است: مردم در خرید طلای آب شده ورود نکنند، چرا که طلای آب شده برای فعالان این حوزه است و بین مردم نباید داد و ستد شود.

هفته گذشته محمد کشتی‌آرای، نایب رئیس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران با اشاره به کاهش قیمت انس جهانی طلا گفته بود: «در سال ۲۰۲۱ چنانچه با تولید واکسن کرونا این ویروس از بین برود، احتمالا قیمت انس جهانی ۱۰ درصد کاهش پیدا می‌کند.» این در حالی است که بعد از گذشت ۱۴ روز از سال نوی میلادی قیمت انس جهانی طلا نسبت به هفته گذشته ۵۳ دلار افزایش پیدا کرد. بازرس هیات مدیره اتحادیه طلای تهران در پاسخ به این پرسش که چه زمانی فرصت مناسب برای خرید طلا است؟ گفت: چنانچه مردم نگاه سرمایه‌گذاری دارند، طلای کم اجرت یا سکه بخرند. طلا همیشه مصرف سرمایه‌ای داشته و بهترین کالا برای سرمایه‌گذاری است.

پاسخ دادن