عبور از تولید ۲۰۰ هزار تنی آسفالت با اجرای رینگ چهارم

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری اصفهان گفت: تولید آسفالت سال گذشته ۲۰۲ هزار تن بود که بخشی از آن در پروژه های عمرانی و بخشی هم در معابر شهری استفاده شده است که هرچه مسیر بیشتری از پروژه های رینگ حفاظتی آزاد شود تولید آسفالت سازمان عمران هم از مرز ۲۰۰ هزار تن عبور میکند.

تهران – اقتصاد برتر – ١٢ شهریور ٩٩

به گزارش اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، مجید طرفه تابان با بیان اینکه سازمان عمران در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷، ۳۰۰ درصد رشد در تولید بتن و ۲۳۴ درصد رشد در تولید آسفالت داشته است، اظهار کرد: همچنین این سازمان این مدت، از نظر عملکرد ریالی ۳۵۰ درصد رشد در مباحث عمرانی را تجربه کرده است.

وی با بیان اینکه در ۵ ماهه امسال ۵۵۰ هزار تن انواع مصالح در مجتمع تولیدی صفه تولید شده است که رکورد جدیدی در مقایسه با سال های گذشته سازمان است، ادامه داد: اجرای پروژه های آسفالتی مثل روکش معابر اصلی، آسفالت تراشی در شهر و اجرای روکش معابر فرعی بخش دیگری از اقدامات سازمان عمران است که پارسال ۳۵ میلیارد تومان در این زمینه برای مناطق ۱۵ گانه هزینه شد.

  • ۳۱۶ میلیارد تومان پروژه فعال در سطح شهر

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری اصفهان تصریح کرد: اجرای برخی از پروژه های عمرانی شهرداری از وظایف این حوزه است به طوریکه هم اکنون ۳۱۶ میلیارد تومان پروژه فعال در سطح شهر داریم.

وی بزرگترین پروژه در دست اقدام سازمان عمران را اجرای طرح مجموعه پل ها و تقاطع غیرهمسطح شهید سردار سلیمانی با قرارداد ۱۰۰ میلیارد تومان عنوان و اظهار کرد: این پروژه حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

طرفه تابان ادامه داد: در راستای اجرای رینگ چهارم، سال گذشته موفق شدیم قسمتی از رینگ حفاظتی از پل آفتاب تا انتهای جاده تاکسیرانی را بهره برداری کنیم.

وی افزود: با اجرای این پروژه روزانه به طور تقریبی از بروز سه تصادف و یک جرح سنگین و یک فوت در مسیر منطقه ۱۴ در جاده بعثت و زیرگذر عاشق اصفهانی جلوگیری شد، ضمن اینکه تردد خودروها و مردم هم آسان تر شده است.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری اصفهان اظهار کرد: سه کیلومتر از مسیر پل آفتاب تا مجموعه پل ها و تقاطع شهید سلیمانی در حال انجام است و قسمتی از آن هم آزادسازی شده و در حال اجراست؛ همچنین عملیات عمرانی پل روی مادی سمت شش راه و پل قهجاورستان نیز در ادامه این سه کیلومتر آغاز شده است و امیدواریم به زودی شاهد افتتاح مسیر کارخانه قند تا پل آفتاب باشیم.

وی افزود: همچنین بهره برداری از این بخش رینگ چهارم می تواند ترددها را از سمت خیابان جی حذف کند و ایمنی بیشتری برای شهروندان فراهم آورد.

  • ورودی نمایشگاه بزرگ اصفهان از سوی سازمان عمران در حال ساخت است

طرفه تابان در ادامه با اشاره به اینکه از دیگر فعالیت های سازمان عمران شهرداری اصفهان می توان به اجرای ادامه خیابان اردیبهشت در منطقه یک، ادامه خیابان مفتح در منطقه ۱۲، دو خیابان در ادامه خیابان بهشت و کوهانستان در منطقه ۹ اشاره کرد، گفت: همچنین اجرای بخشی از نمایشگاه بین المللی اصفهان و ورودی آن و سالن همایش های بین المللی از دیگر پروژه های فعال سازمان است.

وی با اشاره به اینکه تعریض پل شهید ستاری و ساخت ایستگاه متروی شاهد حدفاصل منطقه ۱۰ و ۷ هم از سوی این سازمان در حال انجام است، اظهار کرد: در گام بعدی از وظایف سازمان عمران، می توان به مدیریت بازرگانی و مشارکت ها اشاره کرد که از اردیبهشت ماه راه اندازی شده است و فروش مصالح را بر عهده دارد.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری اصفهان ادامه داد: سازمان عمران بخش مشارکتی پروژه ها را آغاز کرده است و این طرح ها در مناطق ۸، ۱۲ و ۱۰ با سه پروژه در حال اجراست.

وی با اشاره به اینکه سازمان عمران این قابلیت را دارد که با مردم و بخش خصوصی مشارکت کند، گفت: در این زمینه پیشنهادات مردم بررسی و برای جمع بندی در دستور کار قرار می گیرد.

طرفه تابان افزود: فاز اول رینگ چهارم را شب عید تحویل مردم دادیم و افتتاحیه رسمی آن هم به زودی انجام می شود.

وی با بیان اینکه سازه داخل مجموعه پروژه گلستان شهدا از سوی پیمانکاران دیگر در حال ساخت است و سازمان عمران عهده دار محوطه سازی و سپتینگ مجموعه است که در دو هفته آینده بیرون مجموعه نیز تکمیل می شود، اظهار کرد: سازمان عمران متولی بخش کوچکی از سالن همایش های بین المللی است اما برنامه ریزی شهرداری این است که تا سال آینده همه پروژه های این بخش را تکمیل کند.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری اصفهان تصریح کرد: مجموعه سالن همایش های بین المللی، ۳۰۰ میلیارد تومان اعتبار دیگر برای تکمیل نیاز دارد. شهرداری در حال مذاکره با بهره برداران مختلف برای این سالن است تا یک روال مشخص برای بهره برداری این مرکز تعریف شود. به طوریکه اگر شرایط حمایتی فراهم باشد، این پروژه تا سال دیگر بهره برداری می شود.

  • آغاز سرمایه گذاری برای پروژه های عمرانی

طرفه تابان با اشاره به اینکه در مهرماه هر سال، بودجه نویسی مناطق برای آسفالت معابر صورت می گیرد و مبلغی برای روکش، قسمتی برای معابر اصلی و بخشی هم برای معابر فرعی اختصاص می یابد، گفت: این بودجه در دو مرحله به سازمان عمران اعلام و وظیفه آسفالت کشی اجرا می شود.

وی بیان کرد: سرمایه گذاری برای پروژه های عمرانی روال جدیدی است که از اردیبهشت ماه در سازمان تعریف شده که تاکنون برای پروژه های عمرانی سرمایه گذار، جذب نکرده ایم و کار با پیمانکاران در حال انجام است.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری اصفهان اظهار کرد: در بخش سرمایه گذاری، تهاتر با فروشندگان مصالح ساختمانی که به مصالح مورد نیاز شهرداری نیاز داشته باشند انجام می شود و شهرداری هم متقابلا مصالحی که نیاز دارد را از طریق این فروشندگان تامین می کند.
وی افزود: یکی دیگر از راه های مشارکت با سازمان عمران، ارائه زمین از سوی مردم به عنوان سرمایه اولیه و ساخت و انجام دیگر مراحل اجرا از سوی سازمان عمران شهرداری است که در این زمینه چند پروژه معرفی شده و در حال برررسی است.

طرفه تابان در مورد رینگ چهارم ترافیکی هم توضیح داد: شش کیلومتر از این رینگ ۷۸ کیلومتری، در دستور کار و سه کیلومتر از این مسیر در حال انعقاد قرارداد است و در نظر داریم تا پایان سال آینده شش کیلومتر از رینگ به بهره برداری برسد.

وی در مورد تاثیر شرایط کرونایی بر اقدامات سازمان عمران افزود: با شیوع کرونا یک نماینده از مرکز بهداشت و مامور اچ اس ای سازمان بر سلامت کارکنان نظارت دارد و آزمایش موارد مشکوک انجام می شود؛ علی رغم تعداد بسیار کارگران و پیمانکاران، موارد بستری به ندرت بوده است و کارگاه های عمرانی و ماشین های سنگین به صورت دوره ای گندزدایی می شود.

مدیرعامل سازمان عمران شهرداری اصفهان در مورد کیفیت تولیدات سازمان عمران هم اظهار کرد: سازمان عمران دارای آزمایشگاه مجهز برای کنترل کیفیت و همیار سازمان استاندارد است؛ این آزمایشگاه همکار، وظیفه نمونه برداری روزانه را دارد و در کنار آن آزمایشگاه مکانیک خاک شهرداری روی تمام کیفیت مصالح حین اجرا و تولید نظارت دارد.

وی ادامه داد: از صفر تا صد احداث یک خیابان در شهر اصفهان با تولیدات سازمان صورت می گیرد. مصالح اساس، زیراساس، نیوجرسی، آسفالت و بتن از تولیدات خود سازمان است.

پاسخ دادن