عذرخواهی شرکت مترو به دلیل نقص فنی در خط ۵

مترو در شب‌های قدر رایگان است

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه از نقص فنی پیش آمده در خط ۵ متروی تهران از شهروندان و مسافران عذر خواهی کرد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۳ آذر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر،  فرنوش نوبخت گفت: شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه به عنوان بزرگ‎ترین شرکت در زمینه حمل‌ونقل ریلی درون شهری کشور همواره سعی کرده است بهترین خدمات رسانی را به شهروندان و مسافران ارائه دهد. اما نقص فنی در برخی از قطارها یکی از مشکلاتی است که با تمامی تلاشی که ما برای سرویس و اورهال کردن قطارها انجام می دهیم شاهد آن هستیم.

وی با اشاره به اینکه صبح امروز یکشنبه ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۹ با قطعی شبکه ارتباطی در خط۵ روبه‌رو شدیم و تلاش کارشناسان فنی برای رفع نقص فنی پیش آمده کمی طولانی شد و قطار ساعت ۸:۳۰ اعزام شد.گفت: برای کاهش ازدحام جمعیت قطار سریع السیر فوق العاده در خط ۵ اعزام شد. در صورت بروز اختلال فنی همکاران ما تمرکز خود را برروی رفع اختلال دارند، تکریم ارباب رجوع وظیفه ماست و اگر پرسنل ایستگاه های خط پنج برخورد نا مناسبی داشتند عذر خواهی می کنم.

فرنوش خاطرنشان کرد: شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه همواره مشتری مداری را سرلوحه کار خود قرار داده و شهروندان می توانند از طریق سامانه‌های ارتباطی مختلف از جمله سامانه پیام کوتاه ۳۰۰۰۴۲۷۷ و سامانه تلفن گویا ۶- ۸۸۷۴۰۱۶۳، طریق ایمیل info.metro@tehran و تلفن ارتباطات مردمی ۶۶۷۱۲۲۱۶ انتقادات و پیشنهادات خود را ارائه دهند تا پیگیری لازم را انجام دهیم.

پاسخ دادن