عربستان از اتباع خارجی مالیات می‌گیرد

سعودی ها برای برقراری توازن در هزینه و مخارج خود، ضمن دریافت مالیات از اتباع خارجی مقیم این کشور، میزان آن را به صورت پلکانی افزایش می دهد.

سعودی ها برای برقراری توازن در هزینه و مخارج خود، ضمن دریافت مالیات از اتباع خارجی مقیم این کشور، میزان آن را به صورت پلکانی افزایش می دهد.

تهران- اقتصاد برتر- ۱۲ تیر ۹۶

عربیستان سعودی از ماه آینده میلادی برای افزایش درآمدهای دولتی خود از اتباع خارجی و وابستگان آنها که مقیم این کشور هستند، مالیات می گیرد.

قرار است مالیات ماهانه این افراد در سال اول ۱۰۰ ریال عربستان معادل ۲۶.۶۶ دلار باشد؛ ضمن اینکه این رقم به تدریج تا سال ۲۰۲۰ میلادی افزایش پیدا می کند و بعد از یکسال دو برابر می شود و به ۲۰۰ ریال و سپس در جولای سال ۲۰۱۹ میلادی به ۳۰۰ ریال و در سال ۲۰۲۰ میلادی ۴۰۰ ریال در ماه خواهد بود.

در همین ارتباط وزیر دارایی عربستان گفت: دولت برای دستیابی به هدف خود که برقراری توازن میان درآمدها و هزینه ها تا سال ۲۰۲۰ میلادی است، به افزایش مالیات از اتباع خارجی روی آورده است.

بر همین اساس، آن دسته از کارخانجاتی که تعداد کارگران خارجی آنها بیشتر از سعودی ها است، میزان پرداخت مالیات ماهانه اتباع خارجی آنها تا سال ۲۰۲۰ میلادی به ۸۰۰ ریال سعودی افزایش پیدا خواهد کرد.

در حال حاضر بسیاری از کارخانجات و واحدهای صنعتی عربستان به کارگران خارجی خود اخطار داده اند که این مقدار از مالیات ماهانه از حقوق آنها کسر خواهد شد.

البته این قانون ابعاد دیگری هم دارد که از جمله آن ایجاد اشتغال زایی در عربستان است؛ به دلیل اینکه اگر تعداد کارگران سعودی در یک شرکت بیشتر از اتباع خارجی باشند میزان پرداخت مالیات ماهانه برای کارگران خارجی آن واحد صنفی کمتر خواهد بود.

منبع: مهر

پاسخ دادن