عرضه اولیه اپال” لغو و به زمان دیگری موکول شد

عرضه اولیه ۱۳ درصد سهام شرکت فرآوری معدنی اپال کانی پارس برای فردا لغو شد و اطلاع رسانی در خصوص تاریخ عرضه متعاقبا اعلام خواهد شد.

تهران- اقتصادبرتر- ۲۵ آذر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از  بورس پرس، طبق اعلام قبلی ، قرار بود فردا چهارشنبه ، بازار سهام میزبان فرآوری معدنی اپال کانی پارس با عرضه اولیه ۲٫۱ میلیارد سهم باشد اما با تصمیم بورس تهران این عرضه لغو و به زمان نامعلوم دیگری موکول شد.

براساس این گزارش، بررسی ها نشان می دهد سقوط امروز و دور انتظار از ۵۴ هزار واحدی شاخص و درخواست برخی فعالان به لغو این عرضه سنگین و همچنین ادعای گران فروشی این سهم در تصمیم مدیران بورس ، موثر بود. از سوی دیگر برخی از کارشناسان با اشاره به قیمت ۱۴۰۰ تا ۱۴۸۰ تومانی هر سهم ” اپال” و نیاز به نقدینگی ۳٫۸ هزار میلیارد تومانی ، خواهان لغو این عرضه بودند.

عده ایی هم با بررسی دارایی های جاری و غیر جاری و بدهی ها این شرکت و حقوق مالکانه دارایی ها، مدعی شدند ارزش ذاتی و واقعی هر سهم ۱۲۷ تومان نه ۱۴۸۰ تومان !

با این اوصاف ، اقدام امروز بورس تهران شاید موجب بهبود نسبی بازار در فردا و روزهای آینده شود اما با توجه به اینکه عده زیادی از سهامداران با تکیه بر اطلاعیه های بورس تهران از قبل اقدام به تامین نقدینگی می کنند ، بهتر است مسئولان بورس با در نظر گرفتن همه شرایط ، تصمیمات قطعی را آگاهانه گرفته و دست به تغییر دقیقه ۹۰ نزنند.

پاسخ دادن