عرضه اولیه شرکت‌های زیرمجموعه ایمیدرو و ایدرو تا پایان سال

عرضه اولیه سه شرکت زیرمجموعه ایمیدرو تا 3 ماه آینده

معاون شرکت‌ها و قیمت‌گذاری بنگاه‌های سازمان خصوصی‌سازی، از واگذاری و عرضه اولیه سه شرکت زیرمجموعه ایمیدرو تا دو یا سه ماه آینده خبر داد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۷ تیر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر – ابوالقاسم شمسی جامخانه، معاون شرکت‌ها و قیمت‌گذاری بنگاه‌های سازمان خصوصی سازی، درمورد واگذاری شرکت‌های زیرمجموعه ایمیدرو توضیح داد: امور مربوط به واگذاری سه شرکت زیرمجموعه ایمیدرو درحال انجام است. نخست، آلومینای ایران (جاجرم) که صددرصد سهام آن متعلق به ایمیدرو است؛ کارهای آن درحال انجام بوده و باید اصلاحاتی با توجه به بندهای حسابرسی که وجود داشت انجام شود. همچنین قرار شد افزایش سرمایه‌ای را هم از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها داشته باشد. پیش‌بینی می‌شود پذیرش این شرکت در مهرماه انجام و سپس عرضه اولیه شود.

شمسی ادامه داد: شرکت بعدی زیرمجموعه ایمیدرو، فولاد آذربایجان است که قرار شده طرح فولادی میانه به فولاد آذربایجان منتقل و پس از آن در فرابورس پذیرش شود. در این راستا جلساتی با ایمیدرو برگزار شد و امور مربوط به آن در حال پیگیری است.

وی درمورد آخرین شرکت زیرمجموعه ایمیدرو که قرار است واگذار شود نیز توضیح داد: این شرکت که ۴۰ درصد سهام آن متعلق به ایمیدرو است، اپال پارسیان سنگان نام دارد. با توجه به جلسه اخیر هیات واگذاری نام این شرکت هم در فهرست شرکت‌های مشمول واگذاری درج شد و با همکاری سهامدار عمده؛ یعنی بانک پارسیان، در بورس پذیرش و تا پایان شهریور یا مهر عرضه اولیه خواهد شد.

معاون شرکت‌ها و قیمت‌گذاری بنگاه‌های سازمان خصوصی‌سازی در مورد شرکت‌های زیرمجموعه ایدرو نیز توضیح داد: امور مربوط به واگذاری مجتمع صنعتی اسفراین و شرکت لوله گستر اسفراین در حال انجام است. با توجه به ساختار مالی این دو شرکت، افزایش سرمایه آنها از محل تجدید ارزیابی دارایی‌ها صورت می‌گیرد. یکی از این شرکت‌ها به ثبت رسیده و ثبت دیگری در مرحله انجام است.

شمسی در پایان خاطرنشان کرد: ابهاماتی در صورت‌های مالی وجود داشت که درحال رفع شدن است و پیش‌بینی می‌شود این دو شرکت در آبان یا آذرماه پذیرش و عرضه اولیه شوند.

پاسخ دادن