عرضه بلوک ۵٫۷۴ درصدی «فملی» در چهارشنبه هفته آینده

اقتصاد برتر

چهارشنبه هفته آینده بلوک ۵٫۷۴ درصدی سهام شرکت ملی صنایع مس ایران از سوی بانک ملت بطور یکجا و در شرایط فقط نقدی روانه میز فروش بازار اول بورس تهران می‌شود.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۶ آبان ۹۷

روز چهارشنبه ۲۳ آبان ماه امسال تعداد سه میلیارد و ۴۴۵ میلیون و ۲۴۹ هزار و ۱۲۵ سهم معادل ۵٫۷۴ درصد از کل سهام شرکت ملی صنایع #مس ایران به قیمت هر سهم ۵۵۰ تومان از سوی بانک ملت در بازار اول بورس تهران عرضه می‌شود.

شرایط واگذاری این تعداد سهم بطور یکجا و پرداخت نقدی کل وجه پایه اعلامی معادل یک هزار و ۸۹۴ میلیارد و ۸۸۷ میلیون و ۱۸ هزار و ۷۵۰ تومان پس از گذشت دو روز از انجام معامله تعیین شده است.

بر اساس این گزارش مدیر عملیات بازار نقد بورس تهران در اطلاعیه عرضه این سهام عنوان کرده که کارگزاران خریدار در صورتی مجاز به ورود سفارش خرید به سامانه معاملاتی هستند که ۱۰ درصد ارزش سهام مورد معامله بر اساس قیمت پایه را نقداً یا به صورت ضمانتنامه بانکی بدون قید و شرط به مدت حداقل دو ماه از تاریخ عرضه از مشتری دریافت کرده و حسب مورد به حساب شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه واریز یا ارائه نمایند و تأییدیه شرکت مزبور را مبنی بر اخذ تضامین مربوطه، به شرکت بورس اوراق بهادار تهران ارائه نمایند.

به گفته سید مهدی پارچینی خریداران لازم است جهت بررسی و رعایت ضوابط بررسی شرایط متقاضیان خرید معاملات عمده سهام و حق تقدم که بر روی سایت بورس قابل دسترسی می‌باشد نسبت به تکمیل فرم‌های پیوست حداکثر تا ساعت ۱۴ روز سه شنبه ۲۲ آذر ماه ۹۷ اقدام و نسبت به ارسال آن به شرکت بورس از طریق کارگزار خود اقدام نمایند.

 علی اکبر چهار محالی مدیر عامل شرکت کارگزاری بانک ملت نیز اعلام کرده بلوک ۵٫۷۴ درصدی شرکت ملی صنایع مس ایران را از طریق شش کد معاملاتی شامل شرک ۱۰۶۶۹،شرک ۱۴۸۹۳،شرک ۱۶۱۰۲،شرک ۱۸۳۶۰ ،شرک ۱۸۳۵۹ و شرک ۳۳۴۶۱ روانه میز فروش بازار اول بورس تهران خواهد کرد.

هم اکنون قیمت پایانی هر سهم «فملی» بر روی تابلوی بورس تهران اندکی بیش از ۴۲۷ تومان درج شده و ۵ سهامدار عمده بالای یک درصد سهام این شرکت شامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با ۱۲٫۰۵ درصد،موسسه صندوق بازنشستگی شرکت ملی صنایع #مس ایران با ۶ درصد،بانک ملت با ۵٫۴۷ درصد،سرمایه گذاری توسعه معادن و فلزات با ۴٫۹ درصد و سرمایه گذاری صدر تأمین با ۴٫۸۵ درصد هستند.

*فارس

پاسخ دادن