افزایش قیمت مرغ با نزدیک شدن به شب یلدا

اقتصادبرتر

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی از افزایش ۳۰۰ تومانی نرخ مرغ گرم در بازار خبر داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۶ آذر ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، عظیم حجت عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی، از افزایش قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز متوسط نرخ هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۸ هزار و ۳۰۰ تا ۸ هزار و ۴۰۰ تومان و مرغ آماده به طبخ در خرده فروشی ها ۱۲ هزار و ۶۰۰ تومان است.

به گفته وی،قیمت مرغ زنده نسبت به ۲ روز گذشته ۲۰۰ تومان و مرغ گرم ۳۰۰ تومان رشد داشته است.

حجت قیمت مرغ در بازار را پیش بینی کرد و گفت: با توجه به شرایط کنونی عرضه و تقاضا پیش بینی می شود که روند افزایش قیمت مرغ تا پایان هفته در بازار استمرار یابد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی ادامه داد: با توجه به ازدیاد تقاضا پیش بینی می شود که قیمت مرغ در شب یلدا ۵ درصد افزایش یابد.

وی از افزایش قیمت جوجه یکروزه طی چند روز اخیر در بازار خبر داد و گفت: هم اکنون متوسط قیمت هر قطعه جوجه یکروزه با افزایش ۲۰۰ تا ۳۰۰ تومانی به ۲ هزار و ۷۰۰ تومان رسیده است.

حجت درباره آخرین وضعیت جوجه ریزی بیان کرد: در روزهای باقی مانده تا پایان آذر بعید است که جوجه ریزی در واحدهای مرغداری افزایش یابد.

این مقام مسئول ادامه داد: بنابر برنامه ریزی صورت گرفته جهت تامین مرغ شب عید حداقل ۳۰ درصد تولید جوجه یکروزه افزایش می یابد که بدین ترتیب گرانی برای تامین مرغ گرم برای ایام پایانی سال نخواهیم داشت.

به گفته وی، طبق روال همه ساله تقاضا برای جوجه ریزی از اوایل دی به منظور تامین مرغ شب عید افزایش می یابد که بنابر برنامه ریزی صورت گرفته مبنی بر رشد ۳۰ درصدی تولید جوجه بعید است که نوسان قیمتی در بازار رخ دهد.

عضو هیئت مدیره اتحادیه مرغداران گوشتی با اشاره به تدابیر اندیشیده شده برای کنترل قیمت جوجه در بازار بیان کرد: برای مدیریت بازار جوجه یکروزه قرار است که ۳۰ درصد جوجه تولیدی با نرخ مصوب از سوی تشکل های تولیدی با مدیریت اتحادیه سراسری عرضه شود که در صورت رعایت سهمیه بندی قبل از گران شدن نامتعارف قیمت، مرغداران همانند سال های اخیر مجبور به خرید جوجه با نرخ های بالا نیستند.

به گفته وی، تولید مازاد ۳۰ درصدی جوجه یکروزه نسبت به سال های قبل نشان می دهد که کالا برای خرید در بازار وجود دارد و نیازی به مسابقه دادن برای خرید نیست.

پاسخ دادن