عقب نشینی قیمت ها در بازار خودرو

اقتصادبرتر

رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو با اشاره به آخرین وضعیت بازار خودرو، از کاهش شدید قیمت‌ها در بازار خبر داد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۲ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از گسترش نیوز، سعید موتمنی رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو  گفت: قیمت ها در بازار خودرو به شدت عقب نشینی کرده است. چند وقت است که قیمت خودرو به شدت روند نزولی گرفته است و شاهد کاهش قیمت ها هستیم به طوری که نسبت به هفته گذشته قیمت ها ۱۰ تا ۱۵ میلیون تومان کاهش داشته است.

او بیان کرد: قیمت خودروهای وارداتی هم به موازات قیمت خودروهای داخلی کاهش یافته است و پیش بینی می شود این کاهش قیمت ها ادامه دار باشد. تعداد معاملات نیز به همان نسبت کاهش یافته است چرا که این کاهش باعث می شود خریداران از خرید خودداری کنید و به همان میزان فروشنده ها نیز به علت اینکه خودرو را به قیمت بالاتر خریداری کرده اند از فروش خودداری می کنند.

موتمنی ادامه داد: آزاد سازی واردات خودرو می تواند تاثیرات زیادی در بازار خودرو داشته باشد، اگر واردات آزاد شود ممکن است قیمت ها مجدد کاهش یابد. از طرفی با توجه به اینکه قیمت دلار هم رو به پایین است می تواند گفت که قیمت ها رو به کاهش خواهد رفت. رئیس اتحادیه نمایشگاه داران خودرو گفت: وزیر صمت هم وعده داده است که به زودی قرار است واسطه ها و دلالان از بازار خودرو حذف شوند و اگر این اتفاق رخ دهد قیمت ها مجدد روند کاهشی خواهند داشت.

نام خودروقیمت (تومان)
پژو ۴۰۵۱۷۵.۰۰۰.۰۰۰
پژو پارس۲۰۵.۰۰۰.۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۲۱۸۳.۰۰۰.۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۵۲۴۳.۰۰۰.۰۰۰
پژو ۲۰۶ مدل(v8)۲۴۸.۰۰۰.۰۰۰
سمند۱۷۵.۵۰۰.۰۰۰
پژو ۲۰۷ اتوماتیک۴۰۵.۰۰۰.۰۰۰
پژو ۲۰۷ دنده ای۲۷۵.۰۰۰.۰۰۰
پراید ۱۳۱۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰
پراید ۱۱۱۱۲۷.۰۰۰.۰۰۰
تیبا صندوقدار۱۰۹.۰۰۰.۰۰۰
تیبا ۲۱۱۵.۵۰۰.۰۰۰
ساینا۱۲۶.۰۰۰.۰۰۰
کوئیک۱۳۶.۵۰۰.۰۰۰

پاسخ دادن