عوارض آزادراه غدیر ۲۵ هزار تومان برای سواری‌ها

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه آزادراه غدیر روز ۱۳ رجب امسال افتتاح می شود، گفت: نرخ عوارضی آزادراه غدیر برای سواری‌ها ۲۵ هزار تومان تعیین شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۳۰ بهمن ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از فارس صبح امروز وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور، رئیس پلیس راهور ناجا و استانداران استان‌های البرز، قزوین و مرکزی از آزادراه تکمیل شده کنارگذر آزادراه جنوبی تهران بازدید کردند. در حاشیه این مراسم وزیر راه و شهرسازی در جمع خبرنگاران درباره پروژه آزادراه غدیر اظهار داشت: آزادراه غدیر از پروژه‌های پر افتخار کشور است که با سرمایه‌گذاری قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا، توسط شرکت‌های داخلی و با تجربه ساخته شده است. طول این مسیر آزادراهی ۱۵۸ کیلومتر از آبیک قزوین تا گرمسار است.

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه این آزادراه موجب کاهش یک و نیم ساعتی مسیر می‌شود، کاهش بار ترافیکی اتوبان تهران-کرج-قزوین را از دیگر مزایای تکمیل این آزادراه عنوان کرد و گفت: اتصال به ۵ آزادراه دیگر یکی از ویژگی‌های آزادراه غدیر است.  این مسیر آزادراهی بخشی از کریدور ترانزیتی شرق و غرب است و از ایده تا طراحی و ساخت و بهره‌برداری همه در این دولت انجام شد. کاهش مصرف سوخت، کاهش تولید آلاینده‌های زیست‌محیطی، کاهش ترافیک عبوری و افزایش ایمنی از مزایای اجرای این پروژه است.

وی بیان کرد: این پروژه رکورد پیشرفت سالانه پروژه های عمرانی و زیرساختی را زد، پیش از این بالاترین رکورد در پیشرفت پروژه‌های عمرانی و زیرساختی ۹ درصد در سال بود اما امروز و در این پروژه به رقم پیشرفت ۲۰ درصدی رسیدیم. مراسم افتتاح این پروژه روز ۱۳ رجب مقارن با میلاد امیرالمومنین است. وی درباره قیمت عوارضی آزاد راه غدیر به خبرنگار فارس گفت: قیمت عوارضی برای خودروهای سواری ۲۵ هزار تومان و برای تریلی ۸۰ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

پاسخ دادن