عیدی استقلال به هواداران لیگ قهرمانان آسیا

فوتبال ایران شب ازبکها را خراب کرد .تیم فوتبال استقلال تهران با برتری دو بر صفر مقابل لوکوموتیو ازبکستان، پایان شیرینی در سال ۹۵ داشت.همچنین ذوب آهن در زمین بنیادکار برنده بازی شد.

تیم فوتبال استقلال تهران  (دوشنبه شب ) از هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه آزادی به مصاف لوکوموتیو تاشکند رفت و با ارائه نمایشی منطقی به پیروزی دو بر صفر دست یافت.برنامه بازی پرسپولیس در پایین  صفحه آمده است .

** استقلال تهران ۲ – لوکوموتیو ازبکستان ۰

این دیدار با قضاوت «کیم هیکوک» از کره جنوبی و در حضور بیش از ۳۰ هزار تماشاگر از گروه نخست لیگ قهرمانان آسیا برگزار شد.
هرچند این دیدار با حملات استقلال آغاز شد، اما لوکوموتیو در ضد حملات بسیار خطرناک نشان داد و در دقایق ابتدایی فرصت های خوبی برای گلزنی داشت.
نماینده ایران بر روند باری تسلط بیشتری داشت و «فرشید اسماعیلی» هافبک جوان و خوش تکنیک استقلال در دقیقه ۳۶ با از پیش روی برداشتن دو مدافع حریف و شوتی تماشایی گل نخست این دیدار را به ثمر رساند تا شاگردان «علیرضا منصوریان» با برتری یک بر صفر مقابل حریف قدرتمند خود در پایان نیمه نخست به رختکن بروند.
در نیمه دوم باریکنان استقلال با نمایشی درگیرانه در میانه میدان، مانع از بازی سازی هافبک های میهمان شدند و حتی برای رسیدن به گل دوم نیز فرصت های خوبی ایجاد کردند.
سرمربی استقلال در دقیقه ۷۶ و برای تحرک دادن به خط هافبک خود «مجتبی حق دوست» را جایگزین «فرشید اسماعیلی» کرد.
در دقیقه ۸۴، اشتباه مدافع لوکوموتیو سبب شد تا «علی قربانی» با ضربه ای مناسب دومین گل استقلال را به ثمر رسانده و برتری آبی پوشان را قطعی کند.

** تیم استقلال با غلبه بر لوکوموتیو تاشکند ۶ امتیازی شد و درصدر جدول رده بندی گروه A باقی ماند.

نماینده شایسته ایران با کسب پیروزی در این دیدار ۶ امتیازی شد تا شرایط بسیار خوبی برای صعود به مرحله حذفی لیگ قهرمانان آسیا داشته باشد.
در دیگر دیدار این گروه از دقایقی قبل، الاهلی امارات و التعاون عربستان به مصاف هم رفته اند که نیمه نخست این تقابل با تساوی صفر بر صفر همراه شد.

استقلال روز ۲۲ فروردین ماه ۹۶، چهارمین دیدار خود در لیگ قهرمانان آسیا را در تاشکند مقابل لوکوموتیو برگزار می کند.

** ترکیب استقلال:

سیدمهدی رحمتی، رابسون جانواریو، لئوناردو پادوانی، خسرو حیدری، میلاد زکی پور، امید نورافکن، امید ابراهیمی، فرشید اسماعیلی(مجتبی حق دوست)، بهنام برزای، علی قربانی(محسن کریمی) و کاوه رضایی.

** جدول گروه A

استقلال ایران ۶ امتیاز

الاهلی امارات ۴ امتیاز

التعاون عربستان ۴ امتیاز

لوکوموتیو ازبکستان ۳ امتیاز

** بنیادکار ازبکستان ۰ – ذوب آهن ۲

همچنین (دوشنبه) و در دیدار آغازین هفته سوم لیگ قهرمانان آسیا، ذوب آهن اصفهان در تاشکند میهمان بنیادکار ازبکستان بود و با ارائه نمایشی منطقی به پیروزی ۲ بر صفر خارج از خانه دست یافت تا نخستین برد خود در فصل جاری این رویداد مهم را کسب کند.
نماینده ایران با کسب برتری در دیدار امروز چهار امتیازی شد تا امیدهای خود برای صعود را فزایش دهد.
قضاوت این دیدار که از گروه سوم برگزار شد را «فهد جبار المری» قطری برعهده داشت.

این دیدار برای دو تیم از اهمیت بالایی برخوردار بود، چراکه نماینده ازبکستان هر دو بازی نخست را با شکست به اتمام رسانده و ذوب آهن نیز تنها یک امتیاز اندوخته داشت.

در نیمه نخست اتفاق خاصی رخ نداد و بازیکنان بیشتر به محک زدن شرایط حریف پرداختند، اما در نیمه دوم شاگردان «مجتبی حسینی» کار را بهتر آغاز کرده و در دقیقه ۵۵ با ضربه «جری بنگتسون» به گل دست یافتند.
در دقیقه ۶۲ «وادیم سیمیرتان» به دلیل خطای فاحش روی «دانیال اسماعیلی فر» از زمین بازی اخراج شد تا بنیادکار با ۱۰ بازیکن به کار ادامه دهد.
در دقیقه ۹۵ «مرتضی تبریزی» که به عنوان بازیکن تعویضی به میدان آمده بود در آستانه گلزنی با خطای مدافع میزبان متوقف شد تا داور قطری نقطه پنالتی را نشان دهد که تبریزی گل دوم را به ثمر رساند.

**ترکیب ذوب آهن:

رشید مظاهری، محمد نژادمهدی، وحید محمدزاده، مهران درخشان مهر، علی حمام، مهدی مهدی پور، دانیال اسماعیلی فر، مهدی رجب زاده(ربیع عطایا)، محمدرضا حسینی، احسان پهلوان و جری بنگستون(مرتضی تبریزی).

* جدول گروه C

۱- الاهلی عربستان ۷ امتیاز

۲- العین امارات ۵ امتیاز

۳- ذوب آهن ایران ۴ امتیاز

۴- بنیادکار ازبکستان صفر امتیاز

شاگردان مجتبی حسینی باید در اولین دیدار خود در دور برگشت این رقابت ها در اصفهان پذیرای بنیادکار باشند و. در صورت برتری در این دیدار می توانند نسبت به صعود از گروه خود امیدوارتر از قبل شوند.

** بازیهای امروز پرسپولیس و استقلال خوزستان 

سه شنبه و در دومین روز از هفته سوم این رقابت ها ابتدا استقلال خوزستان ساعت ۱۷ در اهواز از لخویای قطر پذیرایی خواهد کرد و سپس تیم پرسپولیس درساعت ۱۸:۵۵ برابر دیگر نماینده فوتبال قطر،الریان قطرمی گیرد.

*ایرنا

پاسخ دادن