عینکی‌هایی که ماسک میزنند بخوانند

بخار کردن عینک در شرایط کنونی که همه افراد باید به منظور جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا ماسک بزنند، می‌تواند برای افراد عینکی دردسر ساز باشد.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۳ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، برخی از شرایط همانند بیماری، آلودگی هوا و شرایط کنونی که همه افراد باید به منظور جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا ماسک بزنند، می‌تواند برای افراد عینکی دردسر ساز باشد، زیرا افراد عینکی به هنگام استفاده از ماسک با مشکل بخار کردن شیشه‌های عینک خود مواجه می‌شوند که می‌تواند آزاردهنده باشد و ازآنجاکه حدود ۲۵ تا ۵۰ درصد افراد جامعه را افراد عینکی تشکیل می‌دهند، بنابراین افراد زیادی هستند که با این مشکل دست‌وپنجه نرم می‌کنند و همواره به‌دنبال راهکاری برای برطرف کردن این مشکل هستند. در ادامه به‌علت ایجاد این مشکل و معرفی راهکارهایی جهت جلوگیری از بخار کردن عینک بعد از ماسک زدن خواهیم پرداخت.

  • استفاده از آب و صابون

یکی از راه‌ها برای جلوگیری از بخار کردن عینک بعد از ماسک زدن، آن است که عدسی‌های عینک را به وسیله آب و صابون شستشو داده و سپس آنها را با پارچه مخصوص عینک خود یا یک پارچه لطیف خشک کنید. انجام این کار باعث می‌شود که یک لایه نازک از صابون روی عدسی عینک ایجاد شده و مانع از بخار کردن آن شود.

  • استفاده از کف ریش

شاید استفاده از کف ریش برای جلوگیری از بخار کردن عینک کمی عجیب به‌نظر برسد، اما واقعیت این است که اگر مقداری از کف ریش را روی عدسی‌های عینک خود بریزید و پس از خشک شدن آن را با یک دستمال نرم و لطیف پاک کنید، عینک شما دیگر بخار نخواهد کرد، البته حتما این نکته را مد نظر داشته باشید که استفاده از کف ریش هم همانند صابون ممکن است به عدسی عینک شما آسیب برساند، بنابراین حتما در مورد صحت این مسأله جست‌وجو کنید.

  • چسباندن قسمت بالایی ماسک

انجام برخی از روش‌های فوق، ملزم به این است که هرز گاهی ماسک را روی صورت خود تنظیم کنید، اما اگر می‌خواهید نیاز به تنظیم یا تغییر ماسک خود نداشته باشید، می‌توانید از چسب‌های ورزشی یا پزشکی کمک بگیرید. با استفاده از این چسب‌ها می‌توانید به‌راحتی قسمت بالایی ماسک را روی قوس بینی خود بچسبانید تا حرکت نکند. توصیه می‌کنیم در صورتی که از پوست حساسی برخوردار هستید، پیش از استفاده این چسب‌ها روی بینی خود، ابتدا آن را در یک قسمت دیگری از پوستتان همانند پوست بازو امتحان کنید و در صورتی که پس از گذشت چند ساعت قرمزی یا التهاب خاصی را روی پوست خود مشاهده نکردید، از آن استفاده کنید.

  • استفاده از دستمال ضدبخار

یکی از بهترین و ساده‌ترین روش‌ها برای جلوگیری از بخار کردن عینک، استفاده از دستمال ضدبخار است. خریدن دستمال‌های مخصوص و ضدبخار و تمیز کردن عینک طبی خود با آنها موجب جلوگیری از بخار کردن عینک شما خواهد شد. البته توجه داشته باشید که این دستمال‌ها عموما یکبار مصرف هستند و پس از استفاده خاصیت خود را از دست می‌دهند، اما به هر حال می‌تواند یک گزینه خوب در شرایط بحرانی کنونی باشد.

  • استفاده از اسپری ضدبخار بر روی شیشه عینک

استفاده از اسپری ضدبخار هم می‌تواند یک راهکار خوب برای جلوگیری از بخار کردن عینک باشد. برای انجام این کار، باید محلول را روی شیشه‌های عینک خود اسپری کنید و اجازه دهید تا خشک شوند، سپس با استفاده از یک دستمال نرم و لطیف آن را پاک کنید.

  • استفاده از شامپو بچه

یک یا دو قطره از شامپو بچه را روی هر یک از شیشه‌های عینک خود بریزید و پس از گذشت ۱۵ دقیقه آن را آبکشی کنید، سپس عینک خود را با یک پارچه نرم خشک کنید و از یک عینک ضدبخار بهره‌مند شوید. جالب است بدانید که عملکرد شامپو بچه همانند یک اسپری ضدبخار است.

پاسخ دادن