۳ عیب هیوندای النترا چیست؟

شرکت کره ای هیوندای از سال ۱۹۹۰ نسل اول هیوندای النترا را به بازارهای جهانی معرفی کرد. استقبال خوب جهانیان از این خودرو باعث شده است که این شرکت تولید آن را تا نسل ششم ادامه داده و همچنان به دنبال اعمال تغییرات و بهتر کردن نسلهای بعدی این خودرو باشد.

تهران- اقتصادبرتر- ۲۸ تیر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، بازار داخلی از سال ۱۳۸۴ با نسل سوم این خودرو که هیوندای آوانته نامیده می شد آشنا شد. متأسفانه بخت چندان با این نسل از هیوندای النترا همراه نبوده و برخلاف شایستگیهای این خودرو و ۵ سال عرضه استقبال چندانی از آن صورت نگرفت. به همین دلیل نسل چهارم هیوندای النترا از بازار داخلی ایران بی نصیب ماند.

دو سال پس از تولید نسل پنج این خودرو یعنی در سال ۲۰۱۳ هیوندای بار دیگر شانس خود را در بازار ایران امتحان کرده و این بار موفق شد. استقبال ایرانیان از نسل جدید به حدی بود که سال بعد نسخه فیسلیفت آن وارد بازار شده و فروش بسیار خوبی را تجربه کرد. شرکت کرمان موتور خدمات پس از فروش هیوندای النترا را در بازار ایران بر عهده گرفته و تاکنون بهخوبی از پس آن برآمده است. علاوه بر خدمات مناسب این شرکت، ایجاد تغییرات فراوان در ظاهر و امکانات رفاهی و ایمنی هیوندای النترا نسخه فیسلیفت آن را به سدان محبوبی در میان ایرانیان تبدیل کرد. در این مقاله قصد داریم ۳ عیب مهم هیوندای النترا را برای شما بیان کنیم تا با دید بازتری به سراغ خرید آن بروید.
۱- طراحی ظاهری
شاید شما جزء کسانی باشید که با دیدن این تیتر شگفتزده شوید. در میان کارشناسان طراحی نیز چنین چیزی کاملا مشهود است. کارشناسان زیادی وجود دارند که طراحی ظاهری هیوندای النترا را زیبا و خاص میدانند. اما عده بیشتری معتقدند که طراحان این خودرو در سالهای ۲۰۱۳ و ۲۰۱۲ ماندهاند و هنوز از المانهای بهروز طراحی در هیوندای النترا استفاده نکردهاند. بنابراین این گروه کارشناسان ظاهر هیوندای النترا را ظاهری قدیمی و از مد افتاده میدانند. همچنین شباهت طراحی خارجی هیوندای النترا به هیوندای i40 بسیاری از کارشناسان را از ظاهر ای خودرو ناامید کرده است.
از دیدگاه کارشناسی که بگذریم، خطوط اغراق شده روی بدنه این خودرو ممکن است موجب آزار شما شود. همچنین این خطوط تشخیص عرض خودرو را برای راننده مشکل کرده و به دلیل سختی تعمیرات ممکن است شما را متحمل هزینه های بالا سازد. اشکال دیگری که از سوی کاربران به آن اشاره شده است، شیب تند سقف در عقب خودرو است. اگر شما جزء کسانی هستید که هیچگاه به عنوان سرنشین عقب از خودرو استفاده نمی کنید، این مورد را نه تنها اشکال بلکه بخشی از زیبایی هیوندای النترا میدانید. با این حال برای کسانی که در ردیف عقب این خودرو قرار میگیرند، کوتاهی سقف به دلیل این شیب تند بسیار آزاردهنده است. همچنین این شیب باعث کوچکتر شدن پنجره های عقبی هیوندای النترا شده است که نمای ظاهری آن را کمی ناهماهنگ میکند.
۲- قدرت موتور
پیشرانه ۱٫۸ لیتری هیوندای النترا از نوع MPI بوده و قادر به تولید ۱۴۸ اسب بخار قدرت در ۶۵۰۰ دور در دقیقه و ۱۷۶ نیوتن متر گشتاور در ۴۷۰۰ دور در دقیقه است. سیستم انتقال قدرت این خودرو از نوع دیفرانسیل جلو است. برای شتاب گیری ۱۲٫۵ ثانیهای هیوندای النترا سیستم انتقال قدرت به کمک یک جعبه دنده اتوماتیک ۶ سرعته آمده و حداکثر سرعت ۲۰۳ کیلومتر بر ساعت را نیز برای آن رقم میزند. هرچند که شتاب صفر تا صد هیوندای النترای ۱۱۹۴ کیلویی از سوی کارخانه در حدود ۱۰٫۵ ثانیه اعلام شده اما تستهای عملی ۲ ثانیه اختلاف را نشان میدهند.
هیوندای النترا در ردیف سدانهای کامپکت قرار گرفته و با خودروهایی نظیر مزدا ۳ نیو، کیا سراتو و تویوتا کرولا به رقابت می پردازد. مقایسه این خودرو با رقبا نشان میدهد که حتی اگر حجم موتور یکسانی در خودروها استفاده شده باشد ازنظر قدرت و گشتاور تولیدی هیوندای النترا عقب تر از رقبا است. همچنین زمان شتابگیری این خودرو نشاندهنده چالاکی کمتر آن است. نکته ای که به احتمال زیاد در جادههای ناهموار، پرپیچ و خم یا شیبدار برای شما زحمت فراوانی را به بار خواهد آورد.


۳- متریال بی کیفیت
استفاده از متریال بی کیفیت در ساخت کابین خودروهایی نظیر هیوندای النترا قابل قبول نیست. قیمت تعیین شده برای این خودرو و انتظاری که خریداران از خودروهای کرهای دارند باعث شده است که استفاده از پلاستیکهای خشک در ساخت داشبورد و رودری ها به مذاق کاربران خوش نیاید. البته بی انصافی است اگر به طراحی بهروز و لوکس کابین، امکانات رفاهی فراوان و استفاده از اصول ارگونومی در کابین اشاره نکنیم. نکاتی که همه چیز را کاملا در دسترس راننده و سایر سرنشینان قرار داده و تجربه ای لذتبخش از سفر را به آنان میبخشد. با این وجود استفاده از متریال بی کیفیت برای ساخت کابین نه تنها زحمات طراحان را ضایع کرده است بلکه پس از چند سال استفاده از خودرو صداهای ناخوشایندی را در فضای داخلی ایجاد میکند.
جمعبندی
شرکت کرهای هیوندای سالهاست که در بازارهای داخلی و خارجی حضور داشته و کیفیت مناسبی را ارائه کرده است. موفقیت خودروهای ارائه شده توسط این شرکت در میان رقبای سخت و جدی نیز مهر تاییدی بر این مسئله است. نسل جدید هیوندای النترا برخلاف نسل قبلی در بازار خودروهای خارجی و وارداتی ایران فروش بسیار خوبی را تجربه کرده است. این بازار موفق به کشور ما ختم نشده و هیوندای النترا یکی از بیشترین تیراژ فروش را برای شرکت هیوندای رق مزده است.
در میان مزایای فراوان، امکانات متعدد و ایمنی مناسب هیوندای النترا که بسیاری از طرفداران سدانهای کامپکت و جمع وجور را به سوی خود جذب کرده است، معایبی نیز وجود دارد که برای یک خریدار تیزبین دانستن آنها خالی از لطف نیست. از طرف دیگر باید بدانید که هدف اصلی هیوندای از تولید این محصول ارائه یک سدان خانوادگی با قیمت مناسب برای خانواده های متوسط و تقریبا ضعیف بوده است. اما قیمت تمام شده این خودرو در بازار ایران اصلا به این هدف نزدیک نیست. در شرایطی که امروز در بازار ایران می بینیم، هیوندای النترا یک خودروی لوکس برای خانواده های پردرآمد است. نکاتی که در این مقاله ذکر شد به منظور کوباندن یا بد جلوه دادن هیوندای النترا نبوده است بلکه هدف اصلی ما این است که در آشفته بازاری که در شرایط فعلی برای خودروهای داخلی و خارجی ایجاد شده است، با چشم بازتری به انتخاب خودرو دست بزنید.
برای مشاهده تصاویر هیوندای النترا، مشخصات فنی و ویژگیها و نظرات کاربران در مورد النترا به این لینک مراجعه کنید.

1 پیام

  1. در داخل کشور اشخاص و شرکت هایی وجود دارند که توانایی ساخت خودرو های بهتری را در کشور دارند اما اشخاص و شرکت های انحصاری خودرو سازی در کشور چنین اجازه ای را به اشخاص و شرکت های متفرقه دیگر در داخل کشور نمی دهند تا زمانی که چنین باشد انتظار نداشته باشید کیفیت و قیمت خودروها واقعی شوند

پاسخ دادن