غوغای حملات موشکی یمنی ها به عربستان + فیلم

غوغای حملات موشکی یمنی ها به عربستان + فیلم

 سخنگوی نیروهای مسلح یمن در نشستی خبری گفت نیروهای مشترک یمنی یکی از تأسیسات شرکت آرامکو را در بندر رأس التنوره در شرق عربستان هدف حمله موشکی قرار دادند.

تهران – اقتصادبرتر -۱۸ اسفند ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره، سرتیپ یحیی سریع سخنگوی نیرو‌های مسلح یمن در نشست خبری گفت: به یاری خداوند متعال یگان موشکی و پهپادی یمن توانست یک عملیات تهاجمی گسترده و مشترک را در عمق خاک سعودی با ۱۴ فروند پهپاد و ۸ فروند موشک بالستیک با موفقیت انجام دهد. در این عملیات از ۸ فروند پهپاد “صماد ۳” و موشک “ذوالفقار” برای هدف قرار دادن تأسیسات نفتی آرامکو در بندر رأس التنوره (شرق عربستان) و چند هدف نظامی دیگر در منطقه الدمام استفاده شد.
در این حملات که در چارچوب عملیات “موازنه بازدارندگی ۶” انجام گرفت، مواضع نظامی دیگری در مناطق عسیر و جیزان با ۴ فروند پهپاد “قاصف ۲k” و ۷ فروند موشک “بدر” با دقت هدف قرار گرفت.
این حملات در چارچوب حق طبیعی و قانونی ما در پاسخ به تشدید تنش‌های نظامی و محاصره فراگیر متجاوزان علیه کشور عزیزمان انجام گرفت. ما به نظام سعودی هشدار می‌دهیم علمیات دردناک و آزار دهنده تا زمانی که محاصره و تجاوز علیه کشورمان ادامه داشته باشد، ادامه دارد.

برخی شبکه‌های خبری از حملات گسترده نیرو‌های مشترک یمنی با موشک‌های بالستیک به عمق خاک سعودی به ویژه در شهر “الخبر” در شرق عربستان خبر می‌دهند.

در همین حال به گزارش شبکه تلویزیونی العالم، فعالان سعودی از وقوع انفجار در شهر ظهران در شرق عربستان خبر می دهند.
ظهران یکی از مهمترین شهرهای نفت خیز عربستان و در ساحل جنوبی خلیج فارس واقع شده است و دفتر مرکزی شرکت آرامکو نیز در آن قرار دارد.

برخی کانال های خبری از بسته شدن فرودگاه بین المللی ریاض بر اثر حمله موشکی نیروهای مشترک یمنی خبر می دهند. 
 منابع خبری از حملات موشکی نیروهای یمنی به تأسیسات نفتی آرامکو در شرق عربستان خبر می دهند.

پاسخ دادن