فرار تعدادی از زندانیان خرم آباد

فرار تعدادی از زندانیان خرم آباد

عصر امروز تعدادی از زندانیان زندان پارسیلون خرم‌آباد از این زندان فرار کرده و متواری شدند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۹ اسفند ۹۸

عامل فرار زندانیان از زندان پارسیلون خرم آباد انفجار دیواره‌ها نبوده است و شایعات در این مورد صحت ندارد.

اطلاعیه رسمی اداره کل زندان‌های استان لرستان درباره فرار تعدادی از زندانیان

بین آنان هیچ زندانی خطرناکی وجود ندارد

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

بعد از ظهر روز ۹۸/۱۲/۲۹ در اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی زندانیان خرم آباد که ویژه نگهداری زندانیان جرائم سبک است و به همین لحاظ این مرکز از سطح حفاظتی معمولی برخوردار است، تعدادی معدودی از زندانیان در زمانی که ماموران مشغول سرشماری و کنترل افراد بوده و در تطبیق و تشخیص شرایط واجدین عفو اعلام شده بودند از غفلت ماموران سوء استفاده نموده و از محل اردوگاه متواری شدند.

این در حالی است که اردوگاه مذکور دارای حدود ۲۰۰ نفر زندانی است و اکثریت قریب به اتفاق زندانیان به اختیار خود همچنان در محل اردوگاه حضور دارند.

زندانیان متواری دارای جرائم سبک و با محکومیت‌های یکساله بوده‌اند و در بین آنان هیچ زندانی خطرناکی وجود ندارد.

پس از وقوع این حادثه، بلافاصله مقامات و عوامل قضایی، انتظامی، امنیتی و اجرایی ذیربط در استان در محل حضور یافته و اقدامات لازم برای دستگیری زندانیان متواری در دستور کار قرار گرفته و در حال انجام است.

بیشتر بخوانید: فرار از زندان ؛قسمت دوم!

بررسی اولیه حاکی از فرار ۲۳ زندانی است

معاون سیاسی و امنیتی استانداری لرستان با تایید خبر فرار تعدادی از زندانیان زندان پارسیلون #خرم_آباد گفت: جزئیات این حادثه بزودی اطلاع رسانی می‌شود.

محمود ثمینی پنجشنبه شب اظهار داشت: در بررسی اولیه ۲۳ زندانی عصر امروز موفق به فرار از زندان شده اند که عوامل انتظامی بدنبال دستگیری این افراد هستند.

به گفته وی هنوز از جزئیات و نحوه فرار این زندانی‌ها اطلاعات کاملی موجود نیست ولی تا یک ساعت آینده اطلاعات دقیق تری از این حادثه را برای اطلاع رسانی به مردم در اختیار رسانه‌ها قرار خواهیم داد

هم اکنون زندان پارسیلون و اطراف آن به طور کامل تحت کنترل عوامل انتظامی و امنیتی است.

کشته شدن یک زندانی در حین فرار

فرماندار #خرم_آباد  به تشریح ابعاد فرار زندانیان از زندان پارسیلون پرداخت و گفت: یک زندانی در حین فرار در این حادثه کشته شده است.

جعفر طولابی فرماندار خرم‌آباد با تایید فرار تعدادی از زندانیان زندان پارسیلون خرم‌آباد، اظهار کرد: این حادثه غروب پنجشنبه ۲۹ فروردین و هنگام هواخوری زندانیان و پس از درگیری با مسوولان نگهبان زندان رخ داد.

وی افزود: یک بند از زندانیان زندان پارسیلون اقدام به فرار کرده و در این میان یک نفر از زندانیان کشته و یک نفر نیز دستگیر شده است.

طولابی گفت: پس از وقوع حادثه بلافاصله نیروی انتظامی در محل حاضر و اکنون امنیت برقرار است.

وی با بیان اینکه طرح مهار نیروی انتظامی در سطح منطقه انجام شد، عنوان کرد: هم اکنون نیز کلیه نیروی‌های امنیتی و اطلاعاتی برای آگاهی از محل اختفا زندانیان متواری بسیج شده‌اند.

پاسخ دادن