فرانس ۲۴: انفجار در نشویل شبیه فیلم‌های اکشن

فرانس ۲۴: انفجار در نشویل شبیه فیلم‌های اکشن

انتشار پیام هشدار و سپس انفجار شدید خودروی سفری در مرکز شهر نشویل در ایالت تنسی آمریکا، به حوادث فیلم‌های اکشن آمریکایی شبیه بود.

تهران – اقتصادبرتر – ۷ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به  نقل از شبکه تلویزیونی فرانس بیست و چهار؛ اف بی آی (پلیس فدرال آمریکا)، مسئولیت تحقیق درباره انفجار یک دستگاه خودروی سفری در مرکز شهر نشویل در ایالت تنسی را برعهده گرفت. دست کم سه نفر در این انفجار زخمی شدند. پیش از انفجار، پیامی از بلندگوی نصب شده روی این خودرو پخش شد. از نظر پلیس این اقدامی از پیش برنامه ریزی شده بوده است.

گزارشگر فرانس ۲۴ گفت: این حادثه به ماجرا‌های فیلم‌های اکشن آمریکایی شباهت دارد. حدود ساعت ۶ و ۳۰ دقیقه صبح در نشویل از یک دستگاه خودروی سفری پیامی اسرار آمیز منتشر شد. این خودرو در خیابان متوقف شده بود.
وی افزود: پس از پخش این پیام، خودرو ناگهان منفجر شد و متعاقبا موج انفجار منطقه را فرا گرفت. نمای برخی ساختمان‌ها فرو ریخت و ساکنان درخواست کمک می‌کردند. این خیابان دیگر به قبل شباهتی نداشت و قابل شناسایی نبود. تصاویر ضبط شده توسط یک دوربین مراقبتی در داخل یک آپارتمان، قدرت انفجار را نشان می‌دهد.
فرانس بیست و چهار بخشی از سخنان یک زن را پخش کرد. این زن گفت: ما در رختخواب بودیم. ابتدا فکر کردیم که صدای رعد و برق است. صدای شدیدی بود. شیشه‌ها به لرزه در آمدند و فهمیدیم که صدای رعد و برق نبوده است.
گزارشگر افزود:​ تحقیقات در جریان است. اما به گفته شهردار نشویل، پیام منتشر شده از این خودروی سفری، در عمدی بودن انفجار تردید زیادی باقی نمی‌گذارد.
فرانس بیست و چهار بخشی از سخنان شهردار را پخش کرد. وی گفت انفجار صبح امروز برنامه ریزی شده بود. گزارشگر ادامه داد: در این حادثه سه نفر به طور سطحی مجروح و به بیمارستان منتقل شدند. با توجه به خسارات ناشی از انفجار، تعداد کم مجروحان یک معجزه بوده است.
این شبکه در ادامه، بخشی از اظهارات یک مامور پلیس را پخش کرد. وی گفت:​ ما نمی‌دانیم که آیا در زمان انفجار کسی داخل خودروی سفری بوده است یا خیر. اما از طرف دیگر نمی‌توانم با اطمینان بگویم که کسی کشته نشده است.
گزارشگر فرانس ۲۴ در پایان، گفت: تحقیقات و بررسی‌ها در ویرانه‌های برجای مانده از انفجار ادامه دارد. در نشویل، قانون منع رفت و آمد به اجرا گذاشته شده است.

مقامات پلیس فدرال آمریکا روز شنبه هفتم د‌ی‌ماه گفته‌اند، نیروهای پلیس خانه یک فرد را در ارتباط با انفجار جمعه صبح در شهر نشویل در ایالت تنسی، مورد بازرسی قرار داده‌اند.

جیسون پک، نماینده ویژه پلیس فدرال یا اف بی ای، گفت: کارآگاهان از چندین نهاد انتظامی و امنیتی فدرال و محلی پس از دریافت اطلاعات و سرنخ‌هایی در ارتباط با این پرونده، خانه‌ای را در منطقه آنتیوچ ، در حومه نشویل مورد بازرسی قرار دادند.

یک مقام دیگر پلیس که خواست نامش فاش نشود نیز به آسوشیتدپرس گفت، کارآگاهان یک شخص مرتبط را در نظر دارند.

این در حالی است که شبکه «سی بی اس نیوز» روز شنبه به نقل از یک منبع پلیس گزارش داد که آنتونی کوین وارنر، ۶۳ ساله، ساکن منطقه نشویل، یکی از افراد مرتبط با انفجار است.

سی بی اس نیوز اضافه کرده است: آنتونی کوین وارنر یک خودروی سفری- تفریحی شبیه به آنچه مقامات در محل انفجار شناسایی کرده بودند، داشت.

در انفجار یک خودروی سفری- تفریحی پارک شده در در یک خیابان نشویل در ایالت تنسی در بامداد روز کریسمس، سه نفر زخمی شدند که گفته می‌شود وضعیت آنها وخیم نیست. این انفجار به خودروها و ساختمان‌های اطراف خسارت وارد کرد.

لحظاتی پیش از انفجار این خودرو پارک شده در یکی از خیابان‌های نشویل، از طریق نوار ضبط شده و بلندگویی به همگان هشدار داده شده بود که محل را ترک کنند.

بیشتر بخوانید:

انفجار در نشویل آمریکا با یک کشته و ۳ زخمی

پاسخ دادن