فرمان طلا در دستِ فدرال رزرو،تنش تجاری و دلار

طلا
اقتصادبرتر

قیمت جهانی طلا بعد از فاصله گرفتن از رکورد ۱۴ ماهه که روز جمعه آنرا ثبت کرد ، افت قیمت داشت و در حال حاضر در بازه قیمت محدود در حال نوسان است.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۷ خرداد ۹۸

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل ازکیتکونیوز، جیم وایکوف تحلیلگر در کیتکو نیوز روز جمعه اعلام کرده بود که در مبادلات امروز ( دوشنبه ) ممکن است میزانی از افت قیمت را تحت تاثیر استفاده مبادله گران از رقم های بالا برای سودگیری و فروش مشاهد کنیم .

این تحلیلگر البته با توجه به شرایط بازار و عوامل موجود در آن انتظار یک روند سنگین افت قیمت را نداشت …همچنین بیل باروش ، مدیر عامل در بلوو لاین فیوچرز به دلیل حضور عوامل ژئوپلتیکی و نگرانی  اقتصادی در مورد رشد ، آینده طلا را افزایشی می داند.

این تحلیلگر اعتقاد دارد در صورت انتخاب مسیر صعود ،سطوح مقاومتی در برابر طلا به ترتیب : ۱۳۴۴٫۹ تا ۱۳۴۹٫۸ و بعد زا آن ۱۳۶۱٫۵ دلار در هر اونس است ….در صورت انتخاب مسیر افت هم به ترتیب سطوح ۱۳۳۵ ، ۱۳۲۴ تا ۱۳۲۷٫۷ و ۱۳۱۶ دلار از طلا حمایت خواهند کرد .

عامل محدود کننده دیگر در بازار مبادلات امروز ، روند شاخص دلار است که نزدیک به سقف ۲ هفته ای قرار دارد.دلیل این روند هم آمارهای بهتر از حد انتظار خرده فروشی امریکا بوده است .در واقع این آمار باعث کاهش نگرانی ها در مورد مشاهده یک کندی رشد اقتصادی شدید در امریکا شد .

بنجامین لو ، مدیر ارشد در فیلیپ فیوچرز سنگاپور گفت:” برای مدتی طلا در همین بازه محدود قیمتی باقی خواهد ماند .بازار ها به شدت اعتقاد دارند که نرخ بهره کاهش خواهد یافت و عدم قطعیت های تجاری هم از مکان امن سرمایه طلا حمایت می کند و

قرار است در روز های ۱۸ و ۱۹ ژوئن ( این هفته ) نشست سیاست های پولی فدرال رزرو برگزار شود .

همچنین مایکل مک کارتی ، استراتژیست ارشد بازار در سی ام سی اعتقاد دارد عامل حمایتی دیگر در پس زمینه بازار ، روند تشدید تنش تجاری بین چین و امریکا است و این مورد باعث افزایش تقاضای طلا شده است .

پاسخ دادن