فروش بلیت هواپیما خارج از جدول نرخی آبان ۹۹ غیرقانونی است

زائران اربعین فریب بلیت‌های ارزان فضای مجازی را نخورند
اقتصادبرتر

سرپرست سازمان هواپیمایی کشوری در نامه‌ای به شرکت‌های هواپیمایی اعلام کرد: فروش بلیت هواپیما خارج از جدول نرخی آبان ۱۳۹۹ غیرقانونی است.

تهران – اقتصادبرتر – ۳۰ تیر ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از سازمان هواپیمایی کشور، سیاوش امیرمکری در نامه‌ای به شرکت‌های هواپیمایی ضمن اشاره به مصوبه جلسه مورخ ۱۳۹۹/۰۸/۲۴ شورایعالی هواپیمایی کشوری در خصوص صدور مجوز افزایش نرخ بلیت بمیزان ۱۰ درصد نسبت به جدول نرخی اعلام شده توسط شرکت‌های هواپیمایی در خرداد ماه سال ۹۹ اعلام کرد که نظر به گزارش‌های واصله مبنی بر عدم رعایت مصوبه فوق توسط تعدادی از شرکت‌های هواپیمایی در بلیت‌های عرضه شده به مسافران، با تاکید بر مفاد نامه شماره ۱۴۰۴۹ مورخ ۱۴۰۰/۰۴/۰۱ هرگونه افزایش نرخ مسیرهای پروازی داخلی قبل از بررسی و اتخاذ تصمیم در جلسه آتی شورای عالی هواپیمایی کشوری، از نظر این سازمان فاقد وجاهت قانونی است.

وی در ادامه تاکید کرده است با شرکت های هواپیمایی متخلف برابر مقررات مربوطه رفتار خواهد شد. هموطنان عزیز می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه گرانفروشی بلیت هواپیما مراتب را از طریق سامانه حقوق مسافربه آدرس www.cao.ir و یا شماره های تماس دفتر نظارت بر شرکت ها، فرودگاه ها و موسسات هوانوردی سازمان هواپیمایی کشوری ۹-۶۶۰۷۸۷۰۰-۰۲۱ مطرح و پیگیری کنند.

پاسخ دادن