فروش مستقیم سهام عدالت بی نتیجه ماند

مدیر توسعه و برنامه‌ریزی سپرده گذاری مرکزی با اشاره به علت بی‌نتیجه ماندن فروش مستقیم سهام عدالت گفت: ۱۱.۵ هزار میلیارد تومان سهام عدالت به فروش رسیده است.

تهران- اقتصادبرتر- ۰۳ مهر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از بورس پرس، محمدجواد فرهانیان درباره ثبت نمادهای شرکت‌های استانی سهام عدالت در بورس گفت: عملیات درج نمادهای این شرکت‌ها به پایان رسیده و پس از رعایت قانون بازار سرمایه این شرکت‌ها معامله‌پذیر خواهند بود. دارندگان سهام عدالت در صورت انتخاب روش غیر مستقیم می‌توانند پس از سجامی شدن و دریافت کد معاملاتی از طریق این شرکت‌ها اقدام به فروش یا خرید سهام عدالت کنند.

وی افزود: گروهی از سهامداران عدالت نیز قبل از راه اندازی سامانه سجام موفق به دریافت کد معاملاتی شده‌اند و تاکید سجامی شدن معامله گران و انجام خرید و فروش با کد یکپارچه است چرا که به دنبال پذیرفته شدن شرکت‌های استانی و سجامی شدن مردم، معامله‌گران می‌توانند از مزایای مرتبط با توزیع سود و برگزاری مجامع مختلف برخوردار شوند.

این مقام مسئول درخصوص دلیل بی‌نتیجه ماندن فروش مستقیم سهام توضیح داد: دارندگان سهام عدالت برای رفع این مشکل باید از کارگزار و یا بانک مسئول در قبال فروش سهام، درخواست گزارش کنند و در صورت مشاهده هرگونه مشکل می‌توانند از طریق تلفن گویا ۱۵۶۹ نسبت به ثبت شکایت اقدام کنند. علت این اتفاق عدم هماهنگی در دو نظام پرداخت کارگزاری و بانکی است و به محض اجرا شدن سفارش ها تمامی مبلغ حاصل در اسرع وقت به حساب واریز می‌شود و هیچ مبلغی در حساب کارگزارن و بانک‌ها نمی‌ماند.

فرهانیان ادامه داد: ۱۱٫۵ هزار میلیارد تومان سهام عدالت به فروش رسیده و اطلاعات این جابجایی‌ها در سپرده گذاری ثبت شده و محدویت و ممنوعیتی در خرید و فروش سهام وجود ندارد. البته از مردم درخواست شده‌ معاملات را با درایت انجام دهند تا در آینده موجب ضرر و پشیمانی نشود.

وی با اشاره به تقسیمات بازار عنوان کرد: بازار به دو بخش بازار سرمایه و بازار معمولی تقسیم شده و از مردم می‌خواهیم تا درگیر اخبار بازار معمولی نشوند. به سهامداران پیشنهاد می شود در صورتی که نیاز به فروش فوری سهام عدالت ندارند با کسب اطلاعات و آگاهی از حقوق، اقدام به انجام معاملات کنند.

پاسخ دادن