فنلاند مصرف سیگار را طی ۱۰ سال به صفر می رساند

فنلاند در تلاش است تا محدودیت‌های سخت‌تری خود را در زمینه مصرف سیگار و تبلیغ دخانیات برای تحقق هدف به حداقل رساندن این عادت در میان شهروندان خود تا سال ۲۰۳۰ اعمال کند.

تهران- اقتصادبرتر- ۰۸ اردیبهشت ۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر ، وزارت امور اجتماعی و بهداشت فنلاند به تازگی از طرحی رونمایی کرده که قصد دارد، استعمال دخانیات را در فضاهای باز شامل ایستگاه‌های اتوبوس، سواحل عمومی، زمین‌های بازی کودکان و برخی از تراس‌های رستوران‌ها و مراکز خرید، به تدریج از ابتدای ژانویه ۲۰۲۲ و ظرف دو سال ممنوع کند.

دولت فنلاند همچنین قصد دارد همچون استرالیا و برخی دیگر از کشورهای اروپایی ثبت نام و نشان تجاری تولید کنندگان سیگار را بر روی بسته‌های آن از سال ۲۰۲۳ متوقف کند و تولیدکنندگان را وادار به عرضه بسته‌بندی‌های ساده‌تر سیگار کند.

فروش سیگار منتول (نعنایی) در اتحادیه اروپا و بریتانیا ممنوع شد
هدف کلی این طرح دولت فنلاند این است که شمار سیگاری‌ها این کشور از ۱۱ درصد جمعیت این کشور در سال ۲۰۱۹ به کمتر از ۵ درصد در سال ۲۰۳۰ برسد.

فنلاند در میان کشورهای اروپایی تا کنون بیشترین مقررات دولتی را از طریق اعمال مالیات و ممنوعیت‌ مصرف برای مبارزه با مصرف سیگار و الکل وضع کرده است. در مقابل آلمان در مقایسه با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا کمترین محدودیت‌ها را برای مصرف الکل و دخانیات اعمال کرده است.

پاسخ دادن