فهرست۸برند لوازم آرایشی وبهداشتی غیرمجاز و تقلبی

بالا بودن مصرف لوازم آرایشی و بهداشتی در ایران، زمینه را برای جولان برندهای تقلبی بی کیفیت فراهم کرده است؛ این محصولات ضمن تهدید سلامت مردم ، به اقتصاد کشور نیز لطمه می‌زنند.

تهران – اقتصاد برتر – ۷ بهمن ۹۷

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از مهر، با توجه به مصرف بالای لوازم آرایشی و بهداشتی در ایران، سودجویی ها نیز در این حوزه به وفور دیده می شود؛ این در حالی است که استفاده از محصولات آرایشی و بهداشتی غیر مجاز و بعضا فاسد، سلامت مردم را تهدید و اقتصاد ملی را تضعیف می کند.

طبق آنچه که ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در اختیار خبرنگار مهر قرار داده است؛ فرآورده های آرایشی و بهداشتی با نام تجاری caprice، bello، Hiroo، مهتاب، Dan hoor، HUBDABEAUTY، Sun shila، Doucce (صرفا اسامی قابل مشاهده در جدول و متن ذیل) غیر مجاز شمرده می شود.

برند caprice: این برند در محصولات مختلف خود فاقد برچسب اصالت و سلامت معتبر کالا بوده و اطلاعاتی از جمله سری ساخت و کشور تولیدکننده را ندارد.

برند Doucce: این برند در محصولات مختلف خود فاقد برچسب اصالت و سلامت معتبر کالا و فاقد برچسب فارسی نویس یا برچسب نامنطبق با ضوابط این اداره کل بوده و مشخصاتی از جمله سری ساخت یا نام تولیدکننده یا کشور تولیدکننده یا تاریخ تولید و انقضا را ندارد.

سایر محصولات غیرمجاز

همچنین رژلب مایع PHOTO FIXMOSITURISING PERFECTION از نام تجاری BERETI، فاقد برچسب فارسی نویس بوده و برچسب اصالت و سلامت نامعتبر و با شماره پیامک تقلبی ۱۰۰۰۰۸۸۲۲ است.(این محصول برچسب اصالت و سلامت معتبر ندارد.)

محصول پد لاک پاک کن NAIL POLISHREMOVER از نام تجاری مهتاب (ساخت ایران)، فاقد هرگونه مشخصاتی از جمله نام و آدرس تولیدکننده، سری ساخت، شماره پروانه ساخت، شماره پروانه بهره برداری،تاریخ تولید، تاریخ انقضا و … است.

انواع فرآورده های کاشت ناخن (پودر و …) از نام تجاری Bello، فاقد برچسب اصالت و سلامت کالا یا شماره پروانه ساخت بوده و مشخصاتی از قبیل نام کارخانه و کشور تولیدکننده، سری ساخت، تاریخ تولید، تاریخ انقضا و … را ندارد.

دستمال کاغذی از نام تجاری هیرو Hiroo (ساخت ایران)، فاقد شماره پروانه ساخت و شماره پروانه بهره برداری است.

کرم ضدآفتاب شترمرغ OSRICH SUNBLOCK CREAM SPF ۶۰ از نام تجاری HUDABEAUTY (عربی نویس)، فاقد برچسب اصالت و سلامت کالا یا شماره پروانه ساخت بوده و مشخصاتی از جمله نام کارخانه و شرکت تولیدکننده، سری ساخت، تاریخ تولید، تاریخ انقضا و … را ندارد.

خشاب اپیلاسیون WAX از نام تجاری Sun Shila، فاقد هرگونه مشخصاتی از جمله سری ساخت، نام و آدرس تولیدکننده، شماره پروانه ساخت، شماره بهره برداری و … است.

محلول رویش دهنده موی سر و سیاه کننده سفیدی مو Hair Care Tonic از نام تجاری DAN HOOR، فاقد مشخصاتی از جمله نام و آدرس تولیدکننده و شماره پروانه بهره برداری است. همچنین روی این محصول پروانه ساخت نامعتبر به شماره -۹۵/۰۶۰۸س، درج شده است.

کرم پودر Matt Velvet Touch fond tent ۲۴ H LONG LASTING TEXTURE With Vitamin E از نام تجاری VOV، فاقد برچسب اصالت و سلامت کالا بوده و برچسب فارسی نویس نداشته و یا اینکه با ضوابط موجود منطبق نیست. این محصول فاقد مشخصاتی از جمله سری ساخت یا نام و مشخصات کشور و کارخانه تولیدکننده و یا تاریخ تولید و انقضا و … است.

پاسخ دادن