فورد خودروی هیبریدی پلیس تولید کرد

شرکت فورد که به خاطر تولید خودروهای پرسرعت شهرت دارد، برای اولین بار یک خودروی هیبریدی برای استفاده نیروهای پلیس تولید کرده است.

تهران – اقتصاد برتر – ۱ آذر ۹۶

به گزارش Business Insider ،کارخانه فورد از نخستین خودروی هیبریدی مخصوص نیروهای پلیس Police رونمایی کرد؛ این خودرو قابلیت شرکت در عملیات تعقیب و گریز هم دارد. رونمایی از خودروی پلیس هیبریدی در دو شهر لس‌آنجلس و نیویورک انجام شد؛ خودرویی که بخشی از سرمایه‌گذاری ۴.۵۵ میلیارد دلاری فورد برای توسعه‌ی محصولات الکتریکی برای بازار Store جهانی است.

این خودرو بر اساس مدل هیبریدی فورد فیوژن توسعه داده شده که یک سدان سایز متوسط است و از یک پیشرانه‌ی بنزینی چهار سیلندر به حجم ۲۲ لیتر بهره می‌برد که با سیکل احتراق اتکینسون کار می‌کند و به یک موتور الکتریکی متصل شده است. خودروی مورد بحث قادر است تنها با اتکا به نیروی الکتریکی، به سرعت ۱۰۰ کیلومتر بر ساعت دست پیدا کند.

به گفته‌ی چارلی بک، مدیر دپارتمان پلیس لس‌آنجلس، خودروهای گشتی پلیس تنها خودرو نیستند بلکه دفتر کار این مأموران محسوب می‌شوند؛ بنابراین نه‌تنها انتظار داریم این خودروها دوستدار محیط زیست باشند؛ بلکه باید از توانایی کافی برای مبارزه با جرایم در مناطق شهری نیز برخوردار باشند.

سفارش خودروی پلیس هیبریدی فورد از بهار امسال آغاز خواهد شد و خودروها از تابستان آماده‌ی تحویل می‌شوند. فورد در راستای توسعه‌ی محصولات هیبریدی و الکتریکی خود، قصد دارد مدل‌های هیبریدی موستانگ و F-150 پیکاپ را نیز تولید کند و همچنین تصمیم دارد یک خودروی شاسی‌بلند تمام الکتریکی در آینده‌ای نزدیک به بازار معرفی کند.

این خودروی شاسی‌بلند بر اساس تخمین‌ها با هر بار شارژ توانایی طی کردن مسافتی به میزان تقریبی ۵۰۰ کیلومتر را خواهد داشت و در بازارهای آسیا، اروپا و امریکای شمالی عرضه خواهد شد. فورد همچنین برنامه‌هایی برای تولید یک خودروی الکتریکی با قابلیت رانندگی خودکار در سر دارد تا برای استفاده در بخش حمل و نقل شهری مورد استفاده قرار گیرد؛ ضمن اینکه در آینده سرمایه‌گذاری‌هایی روی سیستم‌های شارژ بی‌سیم نیز صورت خواهد گرفت

Ford Police Interceptor sedan: Ford’s Police Interceptor sedan will receive at least a 20 percent improvement in fuel-economy over the outgoing Crown Victoria Police interceptor. (09/01/2010)

خودروی یادشده «رسپاندر» نام دارد و بیشتر برای ماموریت های ساده و نه عملیات تعقیب و گریز طراحی شده است

خودروی یادشده بدون نیاز به سوخت های فسیلی می تواند با یک بار شارژ، کل روز را به گشت زنی بپردازد. باتری این خودرو ۷٫۶ کیلووات ساعتی است و ظرف ۲٫۵ ساعت با استفاده از شبکه برق ۲۲۰ یا ۱۲۰ ولت به طور کامل شارژ می شود.

سرعت این خودروی برقی به حداکثر ۱۳۶ کیلومتر در ساعت می رسد و با یک بار شارژ می تواند حدود ۳۴۰ کیلومتر را بپیماید. پس از پایان شارژ باتری خودرو نیز ادامه حرکت آن با بنزین برای طی مسافت حداکثر ۸۰۰ کیلومتری ممکن است.

خودروی پلیس یادشده مجهز به برخی امکانات خاص دیگر مانند بدنه تقویت شده و دنده کمکی است. فورد قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ سیزده مدل مختلف از خودروهای هیبریدی تولید کند و ۴٫۵ میلیارد دلار در این زمینه سرمایه گذاری کند.

پاسخ دادن