فولکس واگن،بزرگترین خودروساز جهان شد

شرکت خودرو ساز فولکس واگن با فروش بیش از ۱۰.۵ میلیون خودرو، عنوان بزرگترین خودروساز جهان را به خود اختصاص داد و با پشت سر گذاشتن تویوتا بزرگترین خودروساز جهان شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۸ دی ۹۶

به گزارش رویترز، روزنامه آلمانی «بیلد آم سانتوگ» نوشت: شرکت فولکس واگن آلمان در سال ۲۰۱۷ میلادی با فروش تقریبا ۱۰ میلیون و ۷۰۰ هزار خودرو موفق به کسب عنوان بزرگ ترین خودرو ساز جهان شد و شرکت تویوتا در جایگاه دوم قرار گرفت.

در همین حال درآمد این شرکت در سال گذشته میلادی به لطف خوردوهای گروه فولکس واگن که شامل پورشه و آئودی هستند برای اولین بار به ۲۶۴ میلیارد و ۶۲۰ میلیون دلار رسید.

این در حالی است که سخنگوی فولکس واگن در اینباره اظهار نظر نکرده و قرار است که گزاش فروش این شرکت در روز هفدهم ماه جاری میلادی منتشر شود؛ ضمن نتایج مالی اصلی فولکس واگن در اواخر فوریه منتشر خواهد شد.

البته در سال ۲۰۱۶ میلادی، یعنی یکسال بعد از افشاء پرونده دستکاری نرم افزاز تشخیص آلایندگی، فروش گروه فولکس واگن با ۳.۸ درصد افزایش به رکورد ۱۰.۳ میلیون خودرو رسید که از جمله دلایل اصلی آن افزایش دو رقمی فروش این خودروها در چین و اروپا عنوان می شود.

بر همین اساس شرکت تویوتا ژاپن در ماه دسامبر سال گذشته میلادی اعلام کرد که انتظار می رود فروش خودروهای این شرکت در سال ۲۰۱۷ میلادی به ۱۰.۳۵ میلیون دستگاه در سرتاسر جهان خواهد رسید که در مقایسه با سال ۲۰۱۶ میلادی ۲ درصد افزایش نشان می هد.

پاسخ دادن