به گزارش بی بی سی، شرکت فولکس واگن آلمان گفته است که با برداشته شدن تحریم‌های بین‌المللی، این خودروساز پس از ۱۷ سال غیبت، به بازار ایران بر‌می‌گردد.

تهران – اقتصاد برتر – ۱۷ تیر ۹۶

این غول خودروسازی که سازنده محصولاتی نظیرآئودی، پورشه و اشکوداست گفته که از ماه اوت سال جاری (حدود دو ماه دیگر) فروش خودرو به ایران را آغاز خواهد کرد.

فروش محصولات فولکس به ایران پس از امضای قرارداد اخیر این شرکت با گروه صنعتی “ماموت خودرو” در ایران انجام خواهد شد.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، اندرس سوندت جنسن، مدیر پروژه شرکت فولکس واگن در بازار ایران گفته است: “فولکس با بازگشت به ایران نقطه خالی دیگری را نقشه صنعت خودروسازی جهان پر می‌کند.”

این غول خودروسازی آلمانی گفته است که در ابتدا خودروهای پاسات و تیگوان به ایران خواهند آمد که دلیل آن “ارزیابی نیازهای بازار خودرو، تثبیت نام فولکس واگن در ایران و ارائه فن‌آوری‌های مدرن خودروسازی آلمان به این کشور” اعلام شده است.

واردات دو مدل خودروی تیگوان و پاسات به ایران بیانگر تداوم سنت دیرینه برای فولکس واگن در ایران است: حضور برند فولکس در ایران به دهه ۱۹۵۰ میلادی و فولکس بیتل که در دهه های ۱۹۶۰ با فولکس بولی(Bulli) و فولکس گل در دهه ۱۹۹۰ ادامه یافت بازمی‌گردد.

هدف اول طرح واردات فعلی بدست آوردن یک دید کلی نسبت به نیازهای بازار ایران، تثبیت برند فولکس در ایران و ارائه فناوری مدرن “ساخت آلمان” به مشتریان ایرانی است. دولت ایران برآورد کرده که در میان مدت تا بلند مدت در کل حدود سه میلیون تقاضا در بازار خودروهای سواری ایران وجود خواهد داشت.

 

گروه ماموت که در سال ۱۹۹۵ تاسیس شده، امروز یکی از بزرگترین شرکت‌ها و کارفرمایان صنعتی بخش خصوصی در ایران است که در حوزه های خودروسازی، ساخت و ساز، آی تی، لجستیک، ارتباطات مخابراتی و خدمات مالی در منطقه خاورمیانه فعالیت می‌کند.

خودروی گلف یکی از محصولات محبوب فولکس واگن آلمان است که نام آن در میان خودروهایی که در ابتدا به ایران می‌آیند نیست.

سابقه حضور خودروهای فولکس واگن در ایران به سال ۱۹۵۰ میلادی بر‌می‌گردد که این حضور تا سال ۲۰۰۰ میلادی ادامه داشت.

در این سال به دلیل اعمال تحریم‌هایی علیه جمهوری اسلامی ایران، این خودروساز آلمانی بازار ایران را ترک کرد.

پس از توافق هسته‌ای ایران با قدرت‌های جهانی، بسیاری از شرکت‌های بین‌المللی به فعالیت در ایران اشتیاق نشان دادند که از جمله می‌توان به پژو سیتروئن و رنو اشاره کرد.

شرکت خودروسازی فولکس واگن آلمان در سال گذشته میلادی با سبقت گرفتن از رقیب ژاپنی خود، تویوتا، موفق شد به پرفروش‌ترین خودروساز جهان تبدیل شود.

این خودروساز در سال ۲۰۱۶ توانست حدود ۱۰ میلیون و ۳۱۰ هزار خودرو در کشورهای مختلف جهان به فروش برساند.

ماموت خودرو مسوولیت فروش و خدمات پس از فروش خودروهای سواری فولکس واگن در ایران را برعهده دارد. این شرکت از ماه آینده با دو مدل از خودروهای پرفروش فولکس واگن آغاز به کار و سپس به منظور تامین نظر طیف وسیعی از سلایق مشتریان خود سراغ محصولات دیگر این برند آلمانی خواهد رفت.

آندرس سانت ینسن،مدیر پروژه بازار ایران در این خصوص گفت: با بازگشت فولکس واگن به ایران و ارائه آخرین مدل های محصولات فولکس به مشتریان ایرانی به همراه ویژگی های متمایز، روابط بین المللی خود را بیشتر از قبل تقویت می کنیم.

همچنین مهرزاد فردوس، عضو هیات مدیره و رئیس گروه ماموت تاکید کرد: بازار خودروی ایران تحت تاثیر انتظار مشتریان در حال تغییر است.راحتی و آرامش، حفظ محیط زیست و کاهش آلاینده ها، امنیت، مصرف بهینه سوخت و… از نگرانی های مردم ایران در این حوزه است.

وی افزود: این همکاری منجر به تفکر بیشتر و تحول در صنعت خودرو و در نتیجه حرکت در مسیر انتخاب وسایل نقلیه و راهکارهای مدرن تر در حوزه حمل ونقل شده است.با درج نام شرکت ماموت خودرو در سایت شرکت فولکس واگن رسما این شرکت به عنوان نماینده فولکس در ایران معرفی شد.

پاسخ دادن