فولکس واگن در پی ارائه خودروهای برقی ارزان‌تر

فولکس واگن
اقتصاد برتر

فولکس واگن به احتمال زیاد خودروهای برقی آپ و پولو را با ID.1‌ و ID.2 جایگزین خواهد کرد که نشان می‌دهد این خودروساز در پی ارائه خودروهای برقی ارزان تر است.

تهران – اقتصادبرتر – ۱۰ آذر ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر،

فولکس واگن قصد دارد سبد محصولات برقی خود را بسط دهد و دو مدل کوچکتر از ID.3 به دامنه مدل‌های برقی خود اضافه کند. مدل‌های کوچک‎تر از ID.3‌ مشتریان و خریداران اروپا را هدف قرار داده است که به دنبال خودروهای درون شهری هستند و مقررات سخت گیرانه آلایندگی را بهتر رعایت می‌کنند. همان طور که انتظار می‌رود،‌ فولکس واگن تلاش می‌کند از سرمایه گذاری هنگفتی که برای معماری جدید پلتفرم MEB‌ به عمل آورده، حداکثر استفاده را ببرد. خودروی در حد اندازه پولو می‌تواند نام ID.2‌ داشته باشد. در شرایط فعلی ID.2 پیشرفت بیشتری داشته اما بعید است که زودتر از سال ۲۰۲۳ وارد خیابان‌های اروپا شود.

انتظار می‌رود که قیمت آن هم بین ۲۰ تا ۲۴ هزار یورو باشد. برای کاهش هزینه هم به احتمال زیاد پیل‌های لیتیوم-آهن-فسفات در باتری‌های آن به کار خواهد رفت. اوایل همین امسال رئیس برند فولکس واگن، رالف براندستاتر هم وعده خودروهای برقی کوچک‎تر را داده بود و گفته بود: معلوم است که ما سگمنت‌های کوچک بازار را هم در نظر گرفته ایم چون تقاضای بازار در آینده به سمت آنها خواهد بود. ما در حال حاضر مشغول آماده سازی این خودرو هستیم تا برای تولید انبوه آماده شوند.

به زودی هم در باره آن صحبت خواهیم کرد. خودروهای سگمنت کوچک در بازار خودرو بسیار مهم و برای ما جالب هستند. اهداف سخت گیرانه آلایندگی اتحادیه اروپا، همه خودروسازان را وادار می‌کند که درصد تولید خودروهای برقی و هیبریدی خود را نسبت به بنزینی افزایش دهند. پیش بینی‌ها نشان می‌دهد که تا سال ۲۰۳۰ فروش خودروها در اروپا تا ۶۰ درصد برقی و هیبریدی باشد. اوایل همین هفته هم فولکس واگن از سرمایه گذاری ۷۳ میلیارد یورویی (۸۶ میلیارد دلاری) در ۵ سال آینده خبر داده بود.

پاسخ دادن