فیلم: تغییرات اساسی مرسدس با رونمایی از بنز کلاس SL

این SL جدید که ششمین نسل در طول تاریخ ۶۷ سالهٔ این نام محسوب می‌شود، در همین تابستان به‌طور کامل رونمایی شده و جایگزین AMG GT رودستر خواهد شد.

تهران – اقتصادبرتر – ۹ آبان ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر، شاید کلاس S جدید که پارسال رونمایی شد، خیلی سروصدا به پا کرد و مرسدس با دو مدل EQS و EQE نشان داد که عزمی جدی در تولید محصولات برقی دارد‌ اما کلاس SL یک قمار برای این برند کهنه‌کار صنعت خودرو به شمار می‌رود.

تصاویر رسمی از داخل نسل جدید SL کابینی پُر از تکنولوژی را نشان می‌دهند که طراحی آن برگرفته از نسل قبلی همین مدل و همین‌طور S کلاس جدید و AMG GT است. به گفتهٔ مرسدس، طراحی کابین SL ترکیبی از دنیای آنالوگ و دیجیتال است و به همین دلیل آن‌را هایپرآنالوگ می‌نامد. گفته شده در این طراحی از اولین نسل ۳۰۰ SL دههٔ ۵۰ هم الهاماتی گرفته شده است.

مرسدس-آام‌گ SL روی شاسی جدیدی ساخته شده که با ترکیبی از آلومینیوم، فولاد، منیزیوم و فیبر کربن شکل گرفته تا وزن آن به تنها ۲۷۰ کیلوگرم برسد. به گفتهٔ مرسدس، بدنهٔ جدید این خودرو هم ۵۰ درصد از AMG GT رودستر مستحکم‌تر بوده که درنتیجه هندلینگ و چابکی بهتر و دقیق‌تری را فراهم می‌کند. SL جدید همچنین برخلاف نسل قبلی، به سقف پارچه‌ای مجهز شده است.

مثل همهٔ مرسدس‌های جدید، در کابین SL هم نمایشگرهای بسیار بزرگی شامل صفحه آمپر دیجیتالی ۱۲.۳ اینچی و نمایشگر ۱۱.۹ اینچی لمسی اطلاعاتی-سرگرمی به چشم می‌خورد که در کنسول میانی ادغام شده و جدیدترین نسخه از سیستم MBUX را ارائه می‌کند. هردو نمایشگر را می‌توان شخصی‌سازی کرد و به گفتهٔ مرسدس، طراحی آن‌ها از بازتاب نور خورشید جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، یک هدآپ دیسپلی سه‌بعدی هم در اینجا وجود خواهد داشت.

پاسخ دادن