فیلم: سهامداران سهام عدالت در چه شرکت هایی سرمایه گذاری کنند؟

اقتصادبرتر

معاون حقوقی شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت در رشت : مردم در شرکت های معتبر سرمایه گذاری کنند.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۷ اردیبهشت ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، ناصر عاشوری امروز با اشاره به آزاد سازی سهام عدالت از سوی رهبر انقلاب گفت : یک میلیون و ۹۳۳ هزار نفر در گیلان سهام عدالت دارند که سهام آنان پس از ۱۳ سال آزاد سازی شده است.

وی تصریح کرد: مردم در شرکت های معتبر همچون پتروشیمی و پالایشگاه ها سرمایه گذاری کنند و سود بالا دریافت نمایند.

معاون حقوقی شرکت سرمایه گذاری سهام عدالت خاطرنشان کرد: افرادی که اطلاعات چندانی از سرمایه گذاری در بورس ندارند بهتر است در صندوق سهام دولت باقی بمانند و از سود سالیانه دولتی بهره ببرند.

عاشوری همچنین افزود : ۱۳۵ میلیارد تومان سود پارسال در بین سهام داران توزیع شد.
۴۹ میلیون نفر در کشور سهام دار سهام عدالت هستند.

پاسخ به ۲۷ سوال درباره آزادسازی سهام عدالت

سهام عدالت؛ روش مستقیم یا غیر مستقیم کدام سودآورتره؟

علی حیدری، کارشناس بازار سرمایه،  در خصوص وضعیت بورس توضیح داد: شرکت‌های حاضر در بازار سهام ممکن است حتی سود ده هم نباشند اما ارزش سهام آن‌ها به دنبال افزایش تورم، بالا رفته باشد اما در هر صورت بازار سهام ایران فرصت خوبی برای سرمایه‌گذاری و کسب سود است و می‌تواند به شرط مدیریت صحیح یک بازی برد- برد برای سهام‌دار و سرمایه‌گذار باشد.

این فعال بازار سرمایه در خصوص تحلیل‌هایی که قائل به وجود حباب در بورس است، بیان کرد: در تحلیل بازارهایی مثل بازار سهام به هیچ عنوان نمی‌توان با قطعیت تحلیل یا پیش‌بینی کرد و فعالان این بازار هم نباید به تحلیل‌ها و نظراتی که با قطعیت بیان می‌شود اعتماد کنند چراکه همه معاملات این بازار بر پایه احتمالات است.

حیدری در خصوص وضعیت سبد سهام عدالت نیز گفت: شرکت‌های موجود در سبد سهام عدالت عمدتا شرکت‌های رده بالا و سود دهی هستند البته این به آن معنا نیست که همه آن‌ها سود می‌کنند.

او با بیان اینکه حداقل ۶ ماه زمان لازم است تا آزادسازی سهام عدالت صورت گیرد، خاطرنشان کرد: تعداد زیادی از شرکت‌های حاضر در سبد سهام عدالت پتروشیمی هستند و با توجه به اینکه از ارز دولتی استفاده می‌کنند در بدترین حالت هم سود ده خواهند بود.

حیدری گفت: پیشنهاد می‌کنم سهامداران مدیریت سهام عدالت خود را به شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی واگذار کنند.

پاسخ دادن