قالیباف : اصلاح لایحه بودجه از فشار مردم می کاهد

جزئیات توافق بودجه ای مجلس و دولت مکتوب می شود؟

اصلاح لایحه بودجه ۱۴۰۰، تورم، بیکاری و فشار مضاعف بر معیشت مردم را کم می‌کند.

تهران- اقتصادبرتر- ۰۷ دی ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر ، رئیس مجلس در نطق پیش از دستور خود گفت : برای مقابله با کرونا باید دغدغه مردم را از مسیر سریع و مطمئن برطرف کرد. قالیباف تاکید کرد، نیاز به همت، جدیت و شجاعت در تصمیم گیری و اجرا داریم؛ آشفتگی‌های سند مالی بودجه را باید تا حد امکان برطرف کنیم و انضباط در نظام بودجه ریزی را اولویت بدانیم. قالیباف گفت : با رمز یا فاطمه زهرا (س) از سختی‌های کرونا و معیشتی عبور خواهیم کرد.

رئیس مجلس گفت : امسال فرصت خوبی برای بزرگداشت مقام مرد میدان، عاشق واقعی خاندان اهل بیت و خادم مخلص حضرت فاطمه زهرا(س)، شهید حاج قاسم سلیمانی است که با باور واقعی و قلبی، به گره‌گشا بودن عنایات این خاندان، عمر خود را وقف دفاع از مقام انسانیت و تامین امنیت و رفاه و آسایش مردم کرد.

دکتر قالیباف اظهار داشت: در خصوص موضوع همه گیری کرونا لازم است گفته شود که اولویت و تأکید اصلی ما، بر روی سلامت مردم و رفع هرچه سریع‌تر مشکلات و محدودیت‌ها است؛ هر مسیری که ما را سریع‌تر و مطمئن تر به هدف رفع دغدغه‌های مردم در خصوص کرونا برساند، باید در دستور کار قرار گیرد.مردم عزیز ما مطمئن باشند که مجلس در این موضوع با استفاده از توان کارشناسی متخصصان، برای تامین مالی تولید واکسن داخلی و یا خرید و وارد کردن واکسن، با دولت همکاری لازم را خواهد کرد.

رئیس دستگاه قانون گذاری کشور تاکید کرد: اما مهمترین موضوع این روزها مساله بررسی لایحه بودجه سال آینده است. بودجه مهمترین سند حکمرانی سالانه کشور است کۀ هم جهت‌گیری‌های کلان و اساسی اقتصادی در آن نمود پیدا می‌کند و هم در زندگی جاری مردم تاثیر ملموس می‌گذارد. ما معتقدیم لایحه بودجه ۱۴۰۰ نیاز به اصلاحات اساسی دارد چرا که کسری تراز عملیاتی لایحه بودجه نسبت به بودجه سال قبل ۱۱۷ درصد رشد داشته است و هزینه‌ها ۴۷ درصد افزایش پیدا کرده، در حالی که درآمدها حدود ۱۰ درصد افزایش یافته است.

پاسخ دادن