قالیباف برای سومین بار رئیس مجلس شد

محمدباقر قالیباف با اکثریت آرای نمایندگان در اجلاسیه سوم، رئیس مجلس شورای اسلامی شد.

تهران – اقتصاد برتر – ۴ خرداد ۱۴۰۱

برگزاری انتخابات هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی در اجلاسیه سوم در دستورکار جلسه علنی امروز (چهارشنبه چهارم خرداد ماه) مجلس شورای اسلامی قرار داشت.

 در این جلسه محمد باقر قالیباف از مجموع آرای ماخوذه، با ۱۹۴ رأی به عنوان رئیس مجلس یازدهم در اجلاسیه سوم انتخاب شد.برای تصدی این پست علاوه بر قالیباف، الیاس نادران، آقاتهرانی و فریدون عباسی نیز کاندیدا شده بودند.

*نواب رئیس مجلس یازدهم در اجلاسیه سوم مشخص شدند

در جریان این رأی‌گیری علی نیکزاد و عبدالرضا مصری هردو با ۱۶۸ رأی به عنوان نایبان اول و دوم هیأت رئیسه انتخاب شدند.

* ناظران مجلس در اجلاسیه سوم مشخص شدند

به گزارش تسنیم، نمایندگان مجلس، در این جلسه همچنین سید نظام‌الدین موسوی، محمدرضا دشتی اردکانی و حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی را به عنوان ناظران هیأت رئیسه در سال سوم مجلس یازدهم انتخاب کردند.

انتخاب ۶ دبیر هیأت رئیسه مجلس

در ادامه جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس و در جریان انتخابات هیأت رئیسه در اجلاسیه سوم وکلای‌ملت دیران هیأت رئیسه را برای یک سال آینده انتخاب کردند که بر این اساس علی کریمی فیروزجایی، حسینعلی حاجی دلیگانی، دهنوی، رشیدی،‌ احمد نادری و احمد امیرآبادی فراهانی به عنوان دبیران هیأت رئیسه انتخاب شدند.

طبق آئین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، اعضای هیأت رئیسه متشکل از رئیس، ۲ نایب‌رئیس، ۶ دبیر و ۳ کارپرداز یا ناظر است که با رأی اکثریت نمایندگان برای یک سال انتخاب می‌شوند. هفتم خرداد، سالروز تشکیل مجلس شورای اسلامی است که هرساله اعضای هیأت رئیسه مجلس، کمیسیون‌ها و فراکسیون‌ها برای یک سال آینده در این روز تعیین می‌شوند که در این دوره به دلیل اینکه نمایندگان طبق برنامه ریزی به حوزه‌های انتخابیه می‌روند انتخابات هیأت رئیسه در این روز برگزار شد.

پاسخ دادن