قالیباف: برای پیگیری گلایه‌های مردم زابل اینجا هستیم

رئیس مجلس شورای اسلامی روز دوم نظارت میدانی خود در استان سیستان و بلوچستان را از شهر زابل آغاز کرد و در محل پروژه آبرسانی ۴۶ هزار هکتاری زابل حاضر شد و نسبت به نحوه اجرای این پروژه انتقادات کارشناسی وارد کرد.

تهران – اقتصاد برتر – ۲۲ مهر ۹۹

قالیباف در واکنش به انتقاد و اعتراض کشاورزان بومی درباره وجود ایرادات و اشکالات در زیرسازی این پروژه، عنوان کرد: اشکالات مطرح شده به اجرای طرح آبرسانی وارد است و برای رسیدگی به همین گلایه‌ها این بازدید در حال انجام است. این ایرادات احصا و فورا برای حل این مشکلات تصمیم‌گیری خواهد شد تا پروژه آبرسانی ۴۶ هزار هکتاری به نحو درستی به مردم منطقه خدمات رسانی داشته باشد. رئیس مجلس یادآور شد: واقعا همه کشور بویژه رهبر معظم انقلاب به این منطقه نگاه ویژه‌ای دارند و بودجه خاص برای این پروژه در نظر گرفته شده است. قالیباف اضافه کرد: همه کسانی که کار اجرایی کرده باشند، می‌دانند که ممکن است در بهره برداری از ۱۴ هزار حوضچه یک یا دو درصد خطا وجود داشته باشد ولی اشکال دیگری که در این پروژه وجود دارد، نبود نظام بهره برداری و نظام حفظ و نگهداری است. رئیس مجلس گفت : با توجه به اینکه زراعت در این منطقه غرقابی بوده باید مشخص شود حجم آب لوله به چه صورت مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت.

گلایه‌های صریح پیرمرد زابلی و پاسخ قالیباف به او

از جمله یکی از پیرمردهای ساکن یکی از روستاهای اطراف زابل گلایه‌های صریحی به رئیس مجلس مطرح کرد و گفت، برخی تصمیم‌هایی که برای منطقه گرفته شده اشتباه بوده و کسی پیگیر آن نیست. این پیرمرد خطاب به قالیباف گفت، در این ۲۵ سال کسی از ما درباره مشکلات مان سوال نکرده است. در پاسخ به گلایه‌های این پیرمرد، رئیس مجلس به او گفت: حق با شماست پدرجان؛ اشکالاتی که می‌گویید به اجرای طرح آبرسانی وارد است. برای پیگیری همین گلایه‌ها اینجا هستیم. قالیباف تاکید کرد: اگر کسی در این موضوع تخلف کرده باشد با او برخورد خواهد شد.

پاسخ دادن