قانون بانکداری بدون ربا درست اجرا نشده

سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: به نظر من سیستم بانکداری امروز کشور عینا ربا بوده و ضعف در حوزه بانکداری به قوانین و مقررات باز می گردد که باید اصلاح شود.

تهران – اقتصادبرتر – ۲۸ آبان ۱۴۰۰

به گزارش #اقتصادبرتر به نقل از ایسنا، سیدکاظم دلخوش با تاکید بر ضرورت حرکت به سمت بانکداری اسلامی، بیان کرد: متاسفانه دولت تا به امروز لایحه ای در خصوص اصلاح سیستم بانکداری به مجلس نداده است و مجلس خود طرحی در این زمینه با هدف اصلاح سیستم بانکداری و بانکداری اسلامی تهیه کرده است؛ این طرح مواد مختلفی دارد و کار کارشناسی بر روی آن آغاز شده است.

نماینده مردم صومعه سرا در مجلس شورای اسلامی در ادامه اظهار داشت: ما معتقد هستیم از سال ۶۲ که قانون بانکداری بدون ربا تصویب شده است، متاسفانه تا به امروز درست اجرایی نشده و ما در نظام بانکداری ضعف های زیادی داریم.  امروز سیستم بانکداری عینا رباست، تصریح کرد: قراردادهایی که امروز در سیستم بانکی بسته می شود دارای اشکالات زیادی است، البته کارکنان بانک ها افراد زحمتکشی هستند اما ضعف در حوزه بانکداری به قوانین باز می گردد. ما به استقلال بانک مرکزی اعتقاد داریم و تا زمانی که بانک مرکزی استقلال پیدا نکند ما نمی توانیم بانک ها را از دولت ها نجات دهیم.

پاسخ دادن