قبل از بازسازی خانه چه کنیم؟

تخریب یکی از مهم‌ترین قدم‌ها برای نوسازی خانه است. درست است که این مرحله می‌تواند خطرناک، طاقت‌فرسا و هزینه‌بر باشد اما اگر به درستی انجام نشود، می‌توانند کل پروسه نوسازی را در نطفه خفه کند.

تهران- اقتصادبرتر- ۱۸ آبان ۹۹

به گزارش #اقتصادبرتر، با این ذهنیت به سراغ تخریب بروید که خود آن نیز یک پروژه مستقل محسوب می‌شود. با عجله این عمل را آغاز نکنید. بسیاری از نوسازی‌ها در آغاز دچار مشکل می‌شوند چرا که تخریب به درستی صورت نگرفته است پس از اهمیت این مرحله غافل نشوید.

قبل از شروع تخریب از قطع برق و آب، اطمینان حاصل کنید. این امر به امنیت شما کمک شایانی می‌کند. اگر در طول پروسه‌ی تخریب، برق وصل باشد باعث می‌شود که شما دچار برق گرفتگی شوید. هم چنین باید حواستان باشد که به لوله‌های آب آسیب نرسانید. اگر نیاز به روشنایی داشتید، از برق سایر اتاق‌ها کمک بگیرید.

اگر می‌خواهید از یک متخصص کمک بگیرید می‌تونید در قدم اول می‌توانید برآورد قیمت بازسازی ساختمان را در شهر خودتان داشته باشید. مثلا اگر به دنبال یک شرکت بازسازی در تهران باشید می‌توانید درخواست بازسازی ساختمان ثبت کنید و پس از زمانی کوتاه پیشنهاد متخصصان فعال در بازار را مشاهده کنید. از آنجایی که این متخصصین در بازار صاحب امتیاز و سابقه و کارنامه هستند با در نظر گرفتن همین موارد و نظرات مشتریان قبلی ایشان، می‌توانید انتخابی آگاهانه تر را تجربه کنید.

آماده سازی برای تخریب:

بعد از قطع کردن آب و برق، باید این مراحل را برای تخریب طی کنید.

یک، ابزار مناسب را تهیه کنید: همانطور که برای پروسه‌ی ساخت از دریل و اره‌ی مناسب استفاده می‌کنید، برای تخریب نیز باید ابزار مناسب تهیه کنید. تهیه‌ی پتک، دیلم بزرگ و چکش، برای پروسه‌ی تخریب ضروری است. دقت کنید که چکشی که قرار است استفاده شود، ممکن است در حین کار بشکند. بعد از تخریب، از یک فرغون استفاده کنید و قطعات تخریب شده را از محل دور کنید.

دو، پوشش مناسب داشته باشید: در این مرحله، نیازی نیست به فشن توجه کنید! تنها مورد مهم، امنیت شماست. از چکمه‌های ایمنی استفاده کنید تا میخ و پیچ به پایتان فرونرود. هم چنین می‌توانید از روپوش‌های یکبار مصرف استفاده کنید تا لباس‌هایتان کثیف نشود. اگر درحال تخریب کف هستید، از پدهایی برای زانو استفاده کنید تا راحت باشید. هنگام انجام کارهای سنگین و بلند کردن اجسام، از یک کمربند ایمنی استفاده نمایید تا دیرتر خسته شوید. استفاده از کلاه ایمنی نیز الزامی است تا سرتان آسیب نبیند.

سه، ورودی‌ها را ببندید: با استفاده از یک پوشش نایلونی، ورودی‌ها را بپوشانید و با استفاده از چسب آن‌ را محکم کنید. دریچه‌های تهویه را ببندید و جلوی آن‌ها را بپوشانید. در غیر این صورت گرد و خاک به درون آن‌ها می‌رود و با روشن کردن تهویه، گرد و خاک زندگی شما را برمی‌دارد!

چهار، محل تخلیه زباله اجاره کنید: به جای اینکه مجبور شوید چندین بار زباله‌ها را ببرید و بیایید، از یک زباله‌دان چرخدار استفاده کنید تا کارتان راحت شود. اگر زباله‌دار ورودی داشته باشد، می‌توانید به راحتی فرغون حاوی زباله‌ها را به راحتی وارد زباله‌دان کنید.

تخریب کاری تک‌نفره نیست نه به این دلیل که کار، سخت و سنگین است. بلکه حتما باید در اطراف خود کسی را داشته باشید که کمکتان کند و امنیت شما تامین شود. مخصوصا اگر می‌خواهید کابینت‌ها را از جای خود خارج کنید، حتما نیاز است که فرد دیگری در کنار شما حضور داشته باشد. دقت کنید که در هنگام انجام این کار از ماسک استفاده کنید تا مواد خطرناک وارد مجاری تنفسی تان نشود. مخصوصا اگر سطح با لایه‌ای از رنگ با پایه سرب پوشیده شده است.

قبل از تخریب دیوار، تشخیص دهید که چه چیزی ممکن است زیر آن باشد. سیم برق، لوله‌ی آب، لوله‌ی گاز و ازبست از جمله چیزهایی است که پشت یک دیوار قرار دارد. یک منفذ بر روی دیوار ایجاد کنید و با استفاده از چراغ قوه، پشت دیوار را ببینید. البته واضح است که پشت دیوار، قاعدتا سیم برق وجود دارد.

دقت کنید که می‌توانید با اجاره‌ی زباله‌دان، زحمت رفت و آمد را برای تخلیه‌ی باقیمانده‌های حاصل از تخریب، نکشید.

بعد از اتمام کار، از تمام شدن پروسه‌ی تخریب اطمینان حاصل کنید. اگر تخریب به درستی و کامل انجام نشده باشد، پروسه‌ی نوسازی نیز نمی‌تواند آغاز شود و یا اینکه به مشکل برمی‌خورد. بعد از جمع‌ آوری باقیمانده‌های حاصل، حالا وقت این است که زمین را تمیز کنید. این کار را می‌توانید با جاروبرقی انجام دهید تا قطعات ریز جمع شوند. سپس با استفاده از یک تی نمناک، زمین را تی بکشید. تا جای ممکن سوراخ سمبه‌های موجود را تمیز کنید تا عاری از هرگونه گرد و خاک شوند. هم‌چنین اگر کسی در خانواده‌ی شما از آسم یا آلرژی رنج می‌برد، دقت بیشتری را به کار ببرید تا سلامتی آن‌ها به خطر نیفتد.

پاسخ دادن